Próbujesz zapuścić swoją letnią fryzurę na jesień, ale wydaje Ci się, że nie robisz żadnych postępów? Rozumiemy Cię. Dzielimy się więc czterema wskazówkami, które pomogą ci w zapuszczaniu włosów bez sięgania po przedłużenia - bo to chyba najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić, by osiągnąć zdrowe włosy.

Brak żelaza

Upewnij się, że dostarczasz sobie wystarczającą ilość żelaza. Najlepsze jego źródła znajdują się w Twojej diecie; kurczak, indyk, wołowina, ostrygi, orzechy, rośliny strączkowe, nasiona, spirulina i ciemne zieleniny liściaste są pełne żelaza. Zapytaj swojego lekarza, czy Twój poziom żelaza jest na zdrowym poziomie lub czy powinieneś spróbować suplementu żelaza.

Niewystarczająca ilość snu

Sen jest niezbędny. Niewystarczająca jego ilość może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, a jednym z nich jest niezdrowa skóra i włosy. Masz prawo do tych ośmiu godzin, więc uznaj je za najwyższy priorytet. Możesz marzyć o posiadaniu długich włosów.

Zbyt częste podcinanie

Nie wszystkie włosy zostały stworzone jednakowo, więc dlaczego wszyscy mają stosować ten sam harmonogram, jeśli chodzi o podcinanie? Choć ważne jest, by podcinać rozdwojone końcówki, zanim spowodują one poważne złamania, prowadzące do skrócenia włosów, nie chcesz też przesadzić. Znajdź fryzjera, któremu ufasz i zapytaj go, jak często powinnaś umawiać się na podcinanie. Gdy poznają twoje zaangażowanie w zapuszczanie włosów, będą mogli wprowadzić program, w którym podcinanie będzie dotyczyło tylko tego, co wymaga usunięcia.

Stres

Stres wpływa na wszystko w organizmie, w tym na Twoje włosy. Nie będąc w stanie kanalizować wysoki poziom niepokoju lub ciśnienia może prowadzić nie tylko do braku wzrostu włosów, ale utrata włosów. Kup matę do jogi i spróbuj medytować przez 20 minut z samego rana. To pomoże Ci uspokoić umysł przed rozpoczęciem dnia.

Polecamy sprawdzić katalog fryzur na https://styl.fm/fryzury gdzie znajdziesz fryzury dla każdego rodzaju włosów.

Warto przeczytać