Cholesterol - to straszne słowo, które rzuca się od czasu do czasu w reklamach leków i przez ciotkę martwiącą się o spożycie soli. Ma złą sławę. Jednak stosowanie cholesterolu w zabiegach na włosy jest jednym z najczęstszych zabiegów DIY na włosy od dłuższego czasu. Cholesterol jest naturalnie występującym tłuszczopodobnym składnikiem błon keratynocytów, jak w komórkach, które tworzą włosy. Jeśli stosujesz cholesterol na włosy, jego składnik o dużej zawartości lipidów może pomóc naprawić uszkodzenia spowodowane działaniem środków chemicznych, koloru lub wysokiej temperatury, a także uszkodzenia spowodowane nadmierną manipulacją włosami, pozostawiając włosy miękkie, zdrowe i lśniące jak z reklamy.

Zapytaliśmy trychologa Gretchen Friese, posiadającą certyfikat BosleyMD, oraz Sheilę Farhang, dyplomowanego dermatologa i założycielkę Avant Dermatology & Aesthetics, jak ten składnik może pomóc Twoim włosom w osiągnięciu pełni ich potencjału. Przeczytaj, co eksperci mają do powiedzenia na temat cholesterolu na włosy.

CHOLESTEROL NA WŁOSY

 • Rodzaj składnika: Hydrator lub nawilżacz.
 • Główne korzyści: Nawilża i zmiękcza włosy, naprawia nadmiernie przetworzone lub uszkodzone włosy, pomaga łusce włosa ułożyć się płasko.
 • Kto powinien go używać: Cholesterol od wielu lat jest stosowany do pielęgnacji włosów o różnej strukturze. Osoby o suchych, grubych i szorstkich włosach mogą skorzystać z zabiegów z użyciem cholesterolu; może on sprawić, że cienkie włosy staną się wiotkie lub obciążone. Każdy, kto ma włosy zniszczone chemikaliami lub wysoką temperaturą, jest również doskonałym kandydatem do zastosowania kuracji cholesterolowej.
 • Jak często można ją stosować: W zależności od stopnia uszkodzenia, co najmniej raz w tygodniu, jeśli nie raz w miesiącu - tak często, jak czujesz, że twoje włosy potrzebują dodatkowej odżywki.

cholesterol

Zalety cholesterolu dla włosów

 • Naprawia włosy: Cholesterol zabiegi są zazwyczaj bogate w lipidy lub tłuszcze przeznaczone do naprawy włosów.
 • Nawadnia włosy: Dodanie lipidów i tłuszczu do włosów daje im więcej wilgoci.
 • Pomaga łusce włosa ułożyć się płasko: Trzy rodzaje lipidów znajdujących się w otoczce włosa, ceramidy, cholesterol i 18 MEA, są tym, co pomaga otoczce ułożyć się płasko, utrzymując ją na miejscu.
 • Zmiękcza włosy: Większość zabiegów cholesterolowych ma odżywcze oleje i cholesterol w składnikach, które pomagają zmiękczyć włosy.
 • Pomaga zdefiniować skręt: Fale i loki zazwyczaj brakuje sebum, lub naturalny olej, w środku i na końcach powłoki włosa i trzonu - oleje w cholesterolu zabiegi mogą pomóc budować sebum.
 • Nadaje włosom połysk: Lipidy w zabiegach cholesterolowych sprawiają, że włosy wyglądają bujnie i zdrowo.
 • Doskonały dla włosów nadmiernie przetworzonych: Ciepło, kolor lub uszkodzenia chemiczne są spowodowane przez uszkodzenie lipidów we włosach; zabiegi cholesterolowe są zaprojektowane, aby przeciwdziałać tym uszkodzeniom.
 • Opłacalne: Większość dostępnych na rynku odżywek cholesterolowych kosztuje mniej niż 5 dolarów.

Uwagi dotyczące rodzaju włosów

Każdy dąży do długich, lśniących, luksusowych włosów - a cholesterol może w tym pomóc. Podczas gdy białko może wzmocnić włosy, cholesterol służy do tego, aby włosy były miękkie i nawilżone. "Każdy, kto ma włosy zniszczone chemikaliami lub wysoką temperaturą, jest świetnym kandydatem do zabiegów z cholesterolem" - wyjaśnia Friese. Najczęściej zabiegi z cholesterolem można znaleźć w sklepie kosmetycznym w dziale włosów teksturowanych - co oznacza, że dla nas, osób o grubych, szorstkich i suchych włosach, cholesterol będzie jednym z naszych ulubionych składników.

Jak stosować odżywki z cholesterolem na włosy?

Domowe sposoby na cholesterolowe kuracje do włosów

Istnieje kilka miejscowych kuracji cholesterolowych, które sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały jedwabiście. Pierwszym i najbardziej znanym jest domowa maska cholesterolowa na bazie majonezu. Żółtka jaj zawarte w majonezie są ciężkie i bogate w cholesterol, a ocet pomaga utrzymać odpowiedni poziom pH włosów. Jej fanką jest królowa zazdrości o włosy, Blake Lively, której włosy zawsze wyglądają na gęste i lśniące. Jakiś czas temu pisaliśmy nawet o tym, dlaczego warto rozważyć dodanie majonezu do włosów (i do kanapek) i podtrzymujemy nasze zdanie.

Cholesterol na gorące włosy

Niemal niemożliwe jest znalezienie głowy o grubych, grubych włosach, która nie została dotknięta produktem Queen Helene, ale Cholesterol Hot Oil Hair Treatment (2$) jest popularnym ratunkiem. Na świecie jest mnóstwo czarnoskórych osób, które doświadczyły radości, gdy ich matka z miłością i czułością nakładała ciepły olejek na ich skórę głowy, po czym budziły się z włosami, które sprawiały wrażenie zupełnie nowych. Zabiegi z użyciem ciepłego olejku są idealne dla osób, które często stosują stylizację chemiczną lub termiczną i potrzebują przywrócić wilgoć w mieszkach włosowych, dzięki czemu ich włosy wyglądają na mocne, lśniące i zdrowsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Jest to również świetne rozwiązanie po myciu, kiedy włosy mogą czuć się suche i wysmażone, aby odbudować utraconą wilgoć i utrzymać ją już we włosach.

Cholesterolowe zabiegi głęboko odżywiające

Szukasz czegoś mniej do-it-yourself, lub po prostu boisz się skończyć z jajecznicą na włosach? Na szczęście dla Ciebie, istnieje wiele zabiegów cholesterolu na rynku do zakupu, które nie uczyni cię pachnie jak sos sałatkowy, w tym Buritti Nectar Repair Cholesterol Treatment Camille Rose (17 $) i Strength 'n Silk przez Silk Elements Mega Cholesterol Conditioning Treatment (7 $) . Używaj tych zabiegów jak głęboka odżywka - nałóż produkt na mokre lub wilgotne włosy po umyciu, przykryj plastikową czapką, używając ciepła w razie potrzeby, a następnie spłucz po 15-20 minutach. Zabiegi cholesterolowe nie uderzył w głównym nurcie rynku salon w taki sam sposób, że zabiegi białkowe, takie jak keratyna mają, więc jeśli chcesz, aby infuzji włosy z niektórych cholesterolu, to będzie leczenie domu, a nie coś można poprosić profesjonalnego zrobić dla Ciebie.

Warto przeczytać