Tapirowane włosy to lata 60-te, prawda? Nieprawda. Wiedza o tym, jak prawidłowo tapirować włosy, może sprawić, że różnica między płaskimi, pozbawionymi życia włosami, a wspaniałymi fryzurami będzie ogromna. Chociaż głównym kluczem do tego, by natapirowane włosy wyglądały dobrze, jest unikanie przesady, ważne jest także, byś używała odpowiednich narzędzi, produktów i technik. Aby pomóc Ci zacząć, poniżej znajdziesz sześć wskazówek, jak uzyskać wspaniałą fryzurę z natapirowanymi włosami.

Skup się na koronie i nasadzie włosów

Tapirowanie włosów u nasady i w koronie, a nie na całej długości, pozwoli Ci uzyskać odpowiednią objętość. Te wskazówki sprawdzą się w przypadku wszystkich rodzajów włosów, niezależnie od tego, czy masz cienkie, delikatne, falowane, proste, kręcone czy grube włosy.

Używaj grzebienia lub szczotki z włosia dzika.

Choć niektórzy styliści zalecają używanie szczotki z płaskim włosiem zamiast grzebienia, ponieważ szczotki są łatwiejsze w użyciu, grzebień jest bardzo bezpieczny, jeśli używasz go prawidłowo. Tak czy inaczej, nie możesz się pomylić.

Przygotuj włosy dodając im tekstury

Aby przygotować włosy do tapirowania, musisz nadać im teksturę. Najlepszą teksturą są włosy, które nie były myte, ale ponieważ większość z nas lubi czyste włosy, możesz je umyć. Zrezygnuj jednak z odżywki pod prysznicem i unikaj wszelkich serum i olejków, które dodają włosom gładkości. Tekstura tapirowanych włosów musi być trwała.

Dodawanie tekstury odbywa się na trzy sposoby:

  • Sól w sprayu rozpylona u nasady, gdy włosy są wilgotne, pomoże nadać włosom teksturę. Możesz przygotować własny przepis lub wypróbować wersję kupioną w sklepie. My polecamy kupić Bumble and Bumble Surf Spray.
  • Gdy włosy wyschną, posyp je odrobiną pudru dla dzieci lub spryskaj suchym szamponem na czubku głowy i u nasady.
  • Po natapirowaniu jednej sekcji, spryskaj ją lakierem o elastycznym utrwaleniu, a następnie przejdź do kolejnej. Utrwali on tapir w miejscu. 

Idź od dołu do góry

Chodzi o to, aby tapirować od dołu do góry, tak aby górna sekcja leżała płasko i idealnie na szczycie gniazda włosów. Aby to zrobić, musisz podzielić włosy na górną i dolną warstwę. Górna warstwa to bardzo cienka warstwa, która nie będzie tapirowana i która ułoży się płasko na Twoich kolejnych włosach. Podziel górną warstwę za pomocą długiego końca grzebienia grzechotki i przypnij ją na miejscu.

Pracuj z sekcją po sekcji

W zależności od Twojego stylu, możesz tapirować tylko tylną część włosów lub również boki. Aby wykonać tapirowanie, chwyć pasmo włosów o szerokości około pół centymetra i wyciągnij je z dala od głowy. Grzebieniem delikatnie utapiruj włosy, zaczynając od około czterech centymetrów od korony. Chodzi o to, by krótsze włosy zebrać razem na czubku głowy. Przeczesz włosy 3-4 razy, po czym odłóż je na bok i przejdź do kolejnej sekcji. Każdą sekcję spryskaj lakierem.

Mocne wykończenie

Teraz, gdy masz już natapirowane odrosty, nadszedł czas na wygładzenie górnej części włosów i nałożenie jej na natapirowaną część dolną. Delikatnie przeczesz górną warstwę włosów i wykończ całość lakierem. Po wykonaniu tej czynności, możesz w kreatywny sposób podejść do reszty włosów. Podkręć włosy na wałkach, ulizaj je do tyłu w niskiego lub wysokiego kucyka lub załóż opaskę. Niezależnie od tego, co zrobisz, po prostu baw się swoją nową objętością.

Aby pozbyć się tapiru z włosów pod koniec dnia, delikatnie wyczesuj go od końcówek włosów w kierunku korony, kierując się ku górze. Możesz również nałożyć na włosy odżywkę, aby pozbyć się kołtunów pod prysznicem.

Czytaj również: Olejowanie włosów - poradnik krok po kroku >>

Warto przeczytać