Zapomnij o wszystkim, co wiesz o dobrej fryzurze. No właśnie. Możesz zachować całą tę wiedzę, ale wiedz, że dotyczy ona tylko dobrego strzyżenia, a nie wspaniałego. Powodem jest to, że Twój stylista robił to wszystko źle. Tak, jeżeli Twoje włosy zostały ścięte na mokro, możemy Ci teraz powiedzieć, że nie wykorzystują one swojego potencjału. Nie odrzucaj jednak jeszcze naszych twierdzeń jako bzdur - wkrótce wszystko nabierze sensu.

Aby pomóc nam przedstawić argumenty przemawiające za strzyżeniem na sucho, zaprosiliśmy do współpracy profesjonalistę: Jona Reymana. Jest on założycielem salonów Jon Reyman Pro i Spoke & Weal, a jego prace były prezentowane na łamach wszystkich magazynów od Vogue 'a po Vanity Fair i można go było zobaczyć na wybiegach podczas Fashion Week, pokaz po pokazie.

Obcinał włosy takim gwiazdom jak Sienna Miller i Lana Del Rey, i zgadnijcie co - obcinał je na sucho. I zaraz dowiesz się dlaczego.

Mokre vs. Suche: Technika

Twoje pierwsze pytanie brzmi pewnie: skoro ścinanie włosów na mokro jest takie złe, to dlaczego wszyscy to robią (my też). Odpowiedź jest prosta: tak się to zawsze robiło. Praktyka strzyżenia włosów ma długą historię, a strzyżenie na mokro to jedna z tych oldschoolowych technik, która po prostu utknęła w martwym punkcie. Ale zapytaj jakiegokolwiek stylistę, który obcina włosy na sucho, a powie Ci, że cięcie na mokro jest przestarzałą metodą. Większość z nich posunie się nawet do stwierdzenia, że jest nie tylko przestarzała, ale i błędna - w tym Reyman, który twierdzi, że to po prostu nie działa.

Szokujące?

Trochę, ale pomyśl o tym... Kiedy ostatni raz byłaś u fryzjera, prawdopodobnie ściął on Twoje włosy, kiedy były mokre, zdmuchnął je, a następnie wrócił, aby ściąć je ponownie. Reyman mówi, że to dlatego, że Twój stylista nie może zobaczyć miejsc, które wymagają poprawek, dopóki włosy nie wyschną - a zawsze będą takie miejsca, którymi trzeba się zająć. Podcinanie na sucho eliminuje drugie cięcie. (Ale nie martw się, skuteczność to nie jedyna zaleta tej metody).

Na mokro i na sucho: Korzyści

Reyman mówi, że ścinanie włosów na mokro to tylko przypuszczenie, ale jednak przypuszczenie. Kiedy włosy są mokre, nie widać ich kształtu, tekstury, koloru, nie widać, gdzie wypadają pasemka. W rzeczywistości, włosy zmieniają się, gdy są suche. Bardzo. Nawet długość zmienia się z mokrych na suche, ponieważ włosy się kurczą. Reyman mówi, że kiedy włosy są suche, możesz zobaczyć wszystko. Widać wszystko, od gęstości po uszkodzenia, a to wszystko jest ważne, aby wziąć pod uwagę, aby uzyskać najlepsze cięcie.

Mokre a suche: Proces

W przypadku strzyżenia na sucho, stylista umyje Ci włosy, wysuszy je i wyprasuje. Następnie, można rozpocząć strzyżenie. Dlaczego prosto? "Jeśli fryzura wygląda dobrze na prostej, będzie wyglądała dobrze w każdej innej stylizacji", mówi Reyman. Kiedy włosy są proste, nie ma możliwości ukrycia się za falami lub lokami. Tak więc, nawet jeśli masz głowę pełną loków, Twoje włosy będą proste, gdy będziesz je strzyc na sucho. Technika ta sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów włosów (tak, wszystkich).

Mokro vs. Sucho: Rezultaty

W przypadku strzyżenia na sucho, gotowy produkt jest miękki i rozproszony. Reyman porównuje rezultaty strzyżenia na sucho do szytej na miarę sukienki. Twierdzi, że technika ta zapewnia najlepszą możliwą wersję strzyżenia, jaką kiedykolwiek mogłaś otrzymać, ponieważ metoda ta jest inteligentna, świadoma i wyrafinowana. Może to brzmieć jak ekstrawaganckie twierdzenie, ale to wszystko jest bardzo logiczne. Nie nosi się mokrych włosów. Nosisz je suche. Dlaczego więc nie miałabyś ścinać ich na sucho?

Wszystko to nie oznacza, że nie można uzyskać dobrej fryzury poprzez tradycyjne strzyżenie na mokro.

Można. Ale jeśli chcesz mieć doskonałą fryzurę, taką, która jest dostosowana specjalnie do Ciebie, powinieneś przejść na strzyżenie na sucho.

Warto przeczytać