Znak zodiaku Ryb jest obdarzony wyobraźnią, intuicją, emocjami i szerokim umysłem, dzięki swojej zmiennej naturze. Znany jako najbardziej uduchowiony ze znaków zodiaku, wiele Ryb w naturalny sposób przyciąga się do Tarota jako sposobu na uzyskanie dostępu do swojej i tak już potężnej intuicji z jeszcze większą jasnością.

Wewnątrz Ryb znajduje się bogaty wewnętrzny świat, który nie ma sobie równych wśród innych znaków. Inspiracja jest kluczem do tego znaku, a każdy wielki artysta, poeta, pisarz czy muzyk urodzony pod znakiem Ryb powie Ci, że ich największa praca została wykonana w przebłysku inspiracji.

To powiedziawszy, każdy znak zodiaku może znaleźć wiele inspiracji, szukając wskazówek w Tarocie. W rzeczywistości, wszystkie karty w Tar ocie korelują z jednym ze znaków zodiaku. Dzisiaj, na cześć sezonu Ryb, przyjrzymy się kartom Tarota, które korelują z Rybami i jak je interpretować w Twoim następnym czytaniu Tarota.

Ryby w Arkanach Głównych: XVII. Księżyc

Karta Księżyc jest połączona z wszystkimi znakami wodnymi (Rak, Skorpion, Ryby), jako że dzielą one szczególną moc w podświadomym umyśle i szczególną głębię w sferze emocji. Jednak to właśnie marzycielska i złożona natura Ryb , która tak trafnie łączy Księżyc z czarującą, aczkolwiek czasami mylącą kartą Księżyca, uosabia pisceńskie pragnienie inspiracji, dzięki jej zdolności do oczarowywania i przerażania w równym stopniu.

Ryby często czują się ciągnięte w dwóch różnych kierunkach, symbolizowanych przez dwie ryby pływające w przeciwnych kierunkach. Najlepszym sposobem, aby to wyjaśnić jest przyjrzenie się koncepcji Yin i Yang, dwóch przeciwstawnych sił, które ostatecznie współpracują ze sobą, aby stworzyć coś całościowego. Ryby mają biegunowość Yin, podobnie jak Księżyc. Obie reprezentują świat podświadomości, który często jest ukryty przed społeczeństwem lub przed tymi, którzy nas otaczają; reprezentuje nasze najgłębsze lęki, iluzje, nadzieje i marzenia.

Karta Księżyca wskazuje na nasz cień, rzeczy, które trzymamy w zamknięciu z obawy przed spotkaniem z naszym prawdziwym ja. Czasami możemy nawet ukrywać tę stronę przed samymi sobą, jeśli strach nas obezwładnia; wskazuje na to raczej nawiedzające zdanie:

Wielu ludzi przestraszyłoby się, gdyby zobaczyli w lustrze nie swoją twarz, ale swój charakter.

Ryby są często przyciągane w kierunku ich ukrytych, podświadomych jaźni przez ich emocjonalną i intuicyjną naturę. Spójrzmy na kartę Księżyc w tradycyjnej talii Ridera-Waite 'a - twarz Księżyca wygląda na zmartwioną, a nawet niespokojną. Koreluje to silnie ze znakiem zodiaku Rybces, który często walczy ze swoją dwoistą naturą, próbując znaleźć równowagę pomiędzy wewnętrznym Yin, którego desperacko pragnie, a zewnętrznym Yang, który wymaga od niego tego, co najlepsze. A jednak, jest tam piękno, szczególny, eteryczny rodzaj piękna, którego nie można znaleźć w "prawdziwym" świecie. Światło księżyca, pies i wilk ujadający na księżyc w pozornym uwielbieniu, łagodna rzeka, rak, który wychodzi, aby się bawić - reprezentują one piękno natury, a Ryby są znakiem nierozerwalnie związanym z naturą, szczególnie z wodą.

To są Ryby w najlepszym wydaniu. Eteryczne, piękne, pomysłowe, rozmarzone i delikatne. Ale nikt nie może uciec od prawdziwego świata, tego surowego, przed którym Ryby mogą próbować się ukryć. Przyjrzyj się uważnie całemu obrazowi na karcie Księżyca. Wilk i pies nie tylko szczekają na Księżyc, ale wyją, domagając się jego uwagi - Księżyc zamyka oczy, nie mogąc poradzić sobie z ogłuszającym hałasem. Księżyc zamyka oczy, nie mogąc poradzić sobie z ogłuszającym hałasem. Reprezentuje to pisceńskie pragnienie ucieczki od hałasu i chaosu zewnętrznego świata, szczególnie gdy sprawy stają się zbyt stresujące.

Jeśli Księżyc jest na zewnątrz, tak jak na karcie, to musi być noc - a w świetle Księżyca rzeczy wyglądają zupełnie inaczej niż w dzień, pod palącymi promieniami Słońca. Niewinne drzewa wyglądają w ciemności jak potwory, lub twarz kochanka może się całkowicie zmienić, pozostawiając Cię w poczuciu oszukanego, a Twojego kochanka wzgardzonego. To jest ciemna strona Księżyca, oszustwa i iluzje, które powstają pod jego łagodnym światłem.

To jest to samo oszustwo, które odczuwają Ryby, kiedy podążają w jednym kierunku kosztem drugiego, powtarzając sobie, że ich cień nie jest prawdziwy. Może to ostatecznie prowadzić do stagnacji rozwoju emocjonalnego, umysłowego i duchowego i jest szczególnie dotkliwe dla wrażliwego "ja" Ryb. Kiedy Ryby próbują stłumić swój bogaty wewnętrzny świat, podejmują takie ryzyko; podobnie, niesforna, wymykająca się spod kontroli wyobraźnia może wywołać u nich przerażenie, kończąc w tym samym miejscu, w którym znajduje się księżycowe szaleństwo. Ryby muszą być szczególnie ostrożne z alkoholem lub narkotykami, które mogą być używane jako forma eskapizmu.

Ryby w Arkanach Mniejszych: Strona Pucharów

Strony:

W Tarocie mówi się, że karty stronicowe zawierają cały potencjał i energię swojego koloru (w tym przypadku Pucharów). W niektórych przypadkach mogą one reprezentować dzieci. Strony są gotowe do rozpoczęcia nowych przygód, odkrywania nowych możliwości.

Puchary:

Garnitur Pucharów w Tarocie jest związany z elementem Wody. Puchary reprezentują emocje, uczucia, związki i kreatywność.

W Arkanach Mniejszych, Rybces jest reprezentowany przez Stronę Pucharów. Ta młoda Strona jest uosobieniem marzycielskiej fantazji Ryb. Emocje Strony Pucharów są czyste i głębokie, a kiedy kocha, kocha całym swoim sercem i duszą.

Myśli podsumowujące...

Zarówno Księżyc jak i Strona Pucharów reprezentują radzenie sobie z pięknem życia i jego ciemnością na swój własny, głęboki, delikatny i złożony sposób. To jest prawdziwy znak Ryb, dwoistość pomiędzy Yin i Yang i ostateczne dążenie do zjednoczenia zarówno piękna jak i iluzji jako jednego.

Warto przeczytać