W ciągu ostatnich kilku tygodni, moja skóra głowy zaczęła mnie swędzieć. I kiedy mówię, że swędzi, nie mam na myśli, że od czasu do czasu ją drapię. Chodzi mi o to, że robiłam to tak długo, aż zaczęła krwawić. Prawdę mówiąc, to tylko trochę i to tylko w jednym miejscu, ale nadal ew, prawda? To nie było zabawne. Na początku przypisywałam to stresowi, ale potem, nawet w weekendy, kiedy byłam zrelaksowana, nadal się to zdarzało. Więc co było przyczyną?

Aby znaleźć przyczynę problemu, rozmawiałam ze specjalistką od włosów i skóry głowy, Paulą Halsey, menedżerką ds. edukacji, która przeanalizowała moją skórę głowy za pomocą specjalnego urządzenia zwanego Cyfrowym Mikroskopem Endoskopem z Kamerą Powiększającą. Kamera miała powiększenie 400x, co oznacza, że można było zobaczyć 0,45 mm. Aby lepiej Wam to zobrazować (bez tych naukowych rzeczy), kiedy kamera została umieszczona na mojej głowie, mogłam zobaczyć rzeczywistą przestrzeń pomiędzy mieszkami włosowymi, jak również wszystkie pojedyncze pasma, więc było to bardzo blisko.

Jedną z rzeczy, którą od razu zauważyła, było to, że mam dużo włosów, w tym kilka pasm włosów w każdym mieszku, co jest dobrą rzeczą (yay).

Ale do korzeni, ahem, mojego swędzenia. Okazuje się, że moja skóra głowy jest całkowicie zdrowa. Początkowo Halsey nie mogła nic dostrzec. Tak było, dopóki nie przyjrzała się bliżej. Przewijaj dalej, aby dowiedzieć się, na czym polegał problem i jak go rozwiązać.

Po tym, jak powiedziałam Halsey, że swędzi mnie skóra głowy, skierowała swoją kamerę w stronę dolnej części mojej głowy, gdzie według mnie jest najgorzej, i stwierdziła, że widzi nagromadzenie włosów wokół nasady mieszków włosowych.

Problem

"Twoja skóra głowy nie wykazuje żadnych zaczerwienień ani podrażnień [ergo zdrowa skóra głowy], ale naprawdę potrzebujesz detoksu, ponieważ jest przekrwiona. To może być produkt, to mogą być komórki skóry, to może być pot, to może być sebum, ale na pewno jest nagromadzenie wokół twoich mieszków włosowych."

Podczas gdy powiedziała, że nagromadzenie nie było zbyt złe, Halsey powiedziała również, że to wystarczy, aby sprawić, że podrapię się po głowie. Na szczęście, miała kilka porad na temat remedium.

Rozwiązanie

"Kuracja Phytopolleine jest niesamowita. Używasz go jako pre-shampoo leczenia - tak raz w tygodniu po prostu 20 kropli na skórę głowy, wmasować go i pozostawić na 20 minut przed szamponem. Następnie głęboko oczyszcza skórę wokół mieszków włosowych. Skóra głowy jest po tym niesamowita i naprawdę czysta".

Produkt jest wykonany z olejków eterycznych (w tym cajeput, cytryna, rozmaryn, szałwia, i cyprys), aby pomóc stymulować i normalizować mieszki włosowe. Ma za zadanie oczyszczać skórę głowy i wspomagać jej naturalne mikrokrążenie.

I mój wniosek po użyciu? Od razu moja skóra głowy poczuła się czystsza i odświeżona, nie odczuwałam już swędzenia. Miał też fantastyczny zapach, co zawsze jest plusem.

Sprawdź również: https://styl.fm/newsy/191781.goraca-20-stka-najlepsze-fryzurki-dla-poldlugich-wlosow

Warto przeczytać