Kiedy poprosiłam mojego fryzjera o zrobienie mi gęstej grzywki i zobaczyłam rezultaty, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak po dwóch tygodniach, romans przygasł. Nagle okazało się, że grzywka nigdy nie schodziła mi z oczu. Wyglądałam mniej jak Julie Christie, a bardziej jak basista w zespole emo. Uwielbiałam moją świeżo ściętą grzywkę, ale nie miałam czasu ani pieniędzy na cotygodniowe wizyty w salonie. Zdałam sobie sprawę, że nie pozostaje mi nic innego, jak tylko majsterkować.

Po wypytaniu najlepszych fryzjerów na świecie o wskazówki i popełnieniu kilku klasycznych błędów - jak na przykład "szybkie" przycięcie po trzech kieliszkach wina - jestem dowodem na to, że możesz sama przyciąć sobie grzywkę. I jest to o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Przewijaj dalej, aby poznać przewodnik krok po kroku, jak przycinać grzywkę jak profesjonalistka.

 

Kup najlepsze nożyce do włosów, na jakie Cię stać

Nie kupuj jednej pary nożyczek do stylizacji w dziale z produktami do włosów w drogerii - nożyczki kiepskiej jakości sprawią, że Twoja grzywka w najlepszym wypadku będzie wyglądała na grubą i nierówną. Udaj się do sklepu z kosmetykami i zainwestuj w porządną parę nożyczek, takich jak Tweezerman Stainless 2000 Styling Shears ($19). (Bonus: Tweezerman oferuje darmowe ostrzenie przez cały okres użytkowania produktu).

I żeby było jasne, nie powinnaś używać wyżej wymienionych nożyc do przycinania grzywki po raz pierwszy na własną rękę. Okazjonalna pielęgnacja to jedno, ale pierwsze cięcie to już zupełnie inna sprawa - niech zajmie się tym profesjonalista.

grzywka

Tępa grzywka - cięcie w poprzek

Jeśli Twoja grzywka jest bardzo tępa, ciężka i czysta (jak u Sia lub Hannah Simone), musisz trzymać nożyce poziomo. Najpierw zaczesz je na miejsce. Zacznij od przycięcia mniejszej ilości włosów, niż myślisz, że będziesz potrzebować - w zależności od tego, jak bardzo zarośnięta jest Twoja grzywka, około 1/8 cala. Przycinaj po trochu końcówką nożyczek, co daje Ci większą kontrolę.

Nie stosuj sztuczki fryzjera, polegającej na trzymaniu grzywki między dwoma palcami podczas przycinania; kiedy napinasz włosy, zbyt trudno jest stwierdzić, jak krótko je przycinasz.

Aby uzyskać miękką, zwiewną grzywkę, strzyż pionowo.

Jeżeli Twoja grzywka ma miękki, kudłaty wygląd jak u Suki Waterhouse, obcinaj ją trzymając nożyczki pionowo, tak aby cięcie było skierowane w głąb włosów. Wyczesz je na miejsce. Następnie, poruszając się bardzo powoli w przód i w tył, przytnij nożyczkami włosy około 1/8 cala nad końcami. Włosy skrócą się, zachowując ładną, miękką krawędź.

Skup się na zdjęciu ciężaru ze środka grzywki; celem nie jest ponowne odkrycie jej kształtu, ale po prostu trzymanie jej z dala od oczu przez najbliższy tydzień lub dwa.

 

Cofnij się i spójrz na siebie

Po każdym kilku cięciach, zatrzymaj się, przeczesz lekko grzywkę i cofnij się, aby ocenić ją w lustrze. Zatrzymanie się i lekkie przestawienie włosów da Ci lepsze poczucie tego, jak równe jest Twoje cięcie i uchroni Cię przed popełnieniem niechlujnych błędów.

Postaraj się nadać swojej grzywce lekko zaokrąglony kształt, zaokrąglając ją w dół przy skroniach; grzywka ścięta na prosto w poprzek zazwyczaj wygląda niekorzystnie.

Więcej porad na: http://foreo.pl

Warto przeczytać