Często spotykamy się z mylącym stereotypem ekstrawertyka: gadatliwy, lubiący imprezy osobnik, który podróżuje w stadach. Taki opis pasuje tylko do nielicznych profili ekstrawertyków, takich jak ESFP (Performer) czy ESTP (Dynamo). Prawda jest taka, że wielu ekstrawertyków ma pracę lub życie domowe, które jest raczej izolujące, a to poważnie drenuje ich poziom energii. Jeśli jesteś ekstrawertykiem, być może możesz odnieść się do niektórych z tych sytuacji.

Być może w końcu wynająłeś swoje własne mieszkanie z jedną sypialnią. Jasne, że trzeba jednoosobowo pokryć rachunki za media, ale nie ma już dzielenia kwadrantów lodówki ze współlokatorami. W dodatku dostałeś awans. Teraz wygrzewasz się we własnym biurze niczym Melanie Griffith w ostatniej scenie filmu "Pracująca dziewczyna". Po twojej prawej stronie siedzi porządny telefon stacjonarny - a jeśli urodziłeś się po 1994 roku, będziesz musiał dowiedzieć się, jak go używać. Czujesz, że powinieneś być super podekscytowany. I wtedy to do ciebie dociera.

Jesteś ekstrawertykiem... i właśnie podpisałeś, wynająłeś i wszedłeś na bardzo odosobniony sposób życia.

Twoja codzienna praca być może składa się z ciebie i komputera, a ty wracasz do domu do pracy e-maile i resztki z ostatniego tygodnia, bo nigdy nie mógł opanować gotowanie dla jednego stosunku po życiu z innymi ludźmi. Jak zaczynasz czuć się coraz bardziej zdrenowany, pozwól mi przedstawić Państwu Extravert Survival Guide dla niskich społecznych interakcji okresów życia.

1. Zjedz lunch z kolegą z pracy, którego znasz.

Jesteś zbyt zajęty, aby wyjść z biura na lunch. Gdybym miał dziesięciocentówkę za każdym razem, gdy sam to słyszałem lub mówiłem, nie musiałbym ponosić kosztów moich posiłków w podróży. (Ale i tak bym to robił, bo to fajny dodatek). Przyjrzyjmy się jednak Twojej osobistej produktywności jak łańcuchowi dostaw. Dla ekstrawertyków długotrwała samotność obniża wydajność, produktywność i kreatywność. Chcesz usunąć wąskie gardło z Twojego łańcucha dostaw? Spędzaj czas ze współpracownikami poza biurem. Jeśli naprawdę musisz się skupić na pracy, spróbuj współpracować z nimi przy projekcie. Zyskasz świeże spojrzenie na pracę i ciekawą rozmowę, która zapewni Ci paliwo na resztę dnia.

2. Zapisz się na grupowe zajęcia fitness

Wbrew powszechnej opinii (lub tylko moje własne myśli), grupowe zajęcia fitness w rzeczywistości nie wyglądają jak low-res Jane Fonda taśm treningowych z 1982 roku. Czy to do ulgi lub przerażenia, zajęcia fitness są swobodne sposoby, aby ćwiczyć i interakcji z ludźmi. Możesz nie nawiązać z nikim rozmowy, ale pamiętaj, że ekstrawertycy nie muszą koniecznie rozmawiać z innymi, aby się naładować. Po prostu przebywanie w otoczeniu innych ludzi ładuje ich baterie. Jeśli korzystasz z rowerów na siłowni, spróbuj zajęć z kręcenia. Jeśli śledzisz tutoriale jogi na YouTube, wybierz się na zajęcia jogi. Są to łatwe dodatki do zdrowego reżimu ekstrawertyków.

3. Zgłoś się na ochotnika do działań związanych z grupą

Jeśli lubisz wolontariatu, masz wiele możliwości, aby połączyć się z osobami, które są pasjonatami tych samych powodów jesteś. Znam ludzi, którzy spotkali swoich najlepszych przyjaciół i przyszłych małżonków podczas wolontariatu na pomoc głodową i interwencji kryzysowej. Twoja płatna praca może być jednoosobową operacją, ale służenie społeczności nie musi być. Poza tym jest to satysfakcjonujące, aby kanał trochę energii Extravert w kierunku większego dobra.

4. Zadzwoń do swoich starych przyjaciół

Jeśli przeprowadzasz się do pracy lub szkoły, życie może być szczególnie izolujące na początku. Jednak nadmiar czasu w samotności daje możliwość Skype starych przyjaciół i rodziny. Często pozwalamy naszym długodystansowym przyjaźniom zaniknąć, ponieważ jesteśmy zbyt zajęci kultywowaniem nowych relacji w czasie wolnym. Jednak twoja sytuacja pozwala ci łatwo utrzymać stare relacje, nawet jeśli nie widujesz ich codziennie. "Zdobywaj nowych przyjaciół, ale zachowaj starych. Tamte są srebrem, te są złotem". Wrażliwy i inteligentny człowiek, który Joseph Parry.

5. Odkryj, jak niesamowity czas dla siebie jest

Jeśli lecisz solo po raz pierwszy w życiu, Wszechświat przedstawia ci okazję do samopoznania i emocjonalnego wzrostu - lub okazję do binge oglądania Doctora Who przez całą noc bez patyczków do uszu, co chciałbym myśleć, że to ta sama rzecz. Chociaż uczymy się o sobie poprzez związki, uczymy się też wiele o sobie, kiedy jesteśmy sami. Lista zdrowych aktywności solo jest nieskończona: długie spacery na łonie natury, medytacja, wszystkie filmy, które chciałeś obejrzeć, gdy wszyscy głosowali na coś innego. Ponadto, może to być potencjalnie niebezpieczne, jeśli nie wiemy, jak być samemu. Może to prowadzić do depresji lub motywować nas do wchodzenia w niezdrowe związki, w których nawet nie chcemy być. Życie i praca w samotności może być z natury wyczerpująca dla ekstrawertyków, ale nadal masz wybór, jak najlepiej to wykorzystać.

Jak więc widzisz, mój drogi Ekstrawertyczny czytelniku, nadal możesz z powodzeniem poruszać się po życiu przy minimalnej interakcji z ludźmi. Jeśli samotność wciąż Ci doskwiera, być może będziesz musiał dokonać większych zmian w swoim życiu. Jeśli jednak jesteś tam, gdzie powinieneś być, spróbuj kilku z tych zmian, aby zwiększyć swoją energię do optymalnego poziomu. Zejdź z drogi, aby angażować się w kontakty z ludźmi, kiedy tylko możesz. Wykorzystaj starą technologię i zadzwoń do przyjaciela z daleka. Połącz się z własnymi myślami i znajdź inny rodzaj energii, gdy jesteś sam. Pamiętaj, że bycie samemu nie musi oznaczać bycia samotnym. Jeśli ten okres w twoim życiu rzeczywiście czuje się jak samotność, weź to z filmu Sabrina. "To tylko miejsce, aby zacząć".

Warto przeczytać