Zanim zdecydujesz się na taki krok, stylistka fryzur Marie Robinson, która często odpowiada za kolor włosów Stone i Hathaway, nie wspominając o Michelle Williams i Kristen Stewart, sugeruje wypróbowanie "dużych partii włosów przy skórze zamiast pełnej peruki, ponieważ gdy włosy są profesjonalnie farbowane, mają głębię i różne kolory, a peruka jest tak monochromatyczna". Wybierz się do sklepu z perukami i spróbuj nałożyć różnokolorowe włosy na swoje własne pasma.

Przygotowanie włosów

Nawet pasemka zmienią teksturę Twoich włosów, więc wyobraź sobie, co może zrobić pełna transformacja. "Najlepsze efekty koloryzacji uzyskuje się na zdrowych włosach," mówi Robinson. Trzymaj się z dala od gorących narzędzi przez co najmniej kilka tygodni przed wizytą i używaj nawilżającej maski, takiej jak Dualsenses Color Extra Rich 60 Second Treatment Mask (20$) firmy Goldwell, raz w tygodniu (choć i tak powinnaś jej używać!).

Czas + pieniądze = dużo pracy

"Dowiedz się, czy możesz sobie pozwolić na taką pielęgnację i czy masz na nią czas", radzi Robinson. Najlepsi koloryści pobierają setki dolarów za pasemka, nie mówiąc już o dużej zmianie, a drastyczna zmiana koloru to nie jest najlepszy moment, aby dobić targu. Z odrostami w kolorze przeciwnym do koloru końcówek, będziesz chodzić do salonu raz w miesiącu i prawdopodobnie będziesz potrzebować specjalnego szamponu i odżywki, nie wspominając o zabiegach i produktach takich jak błyszczyki, maseczki nawilżające i serum, aby zachować zdrowy wygląd koloru; nie jest to niedrogie przedsięwzięcie i chociaż retusze są tańsze niż początkowy proces, nadal są czasochłonne.

Matka wszystkich ostrzeżeń

Jeżeli przetestowałaś już kolory, przygotowałaś swoje włosy i zdecydowałaś, że pielęgnacja nie stanowi problemu, radzimy porozmawiać z kimś, kto już się na to zdecydował. Zadzwoniliśmy do Eriki Bearman, starszej wiceprezes ds. komunikacji globalnej w firmie Oscar de la Renta, a.k.a. OscarPRGirl, aby zapytać o jej 12-godzinną przemianę z czerni na platynę. "W zasadzie matką wszystkich ostrzeżeń jest to, że zrujnujesz swoje włosy" - mówi Bearman. "Oczywiście wszyscy mają rację".

Musisz się zaangażować

"Jest to bardzo trudne do utrzymania i pielęgnacji", mówi Bearman, który spędza cztery godziny w salonie Robinsona co cztery tygodnie. "Mogę przejść do sześciu tygodni, jeśli chcę, ale wtedy muszę dłużej siedzieć na krześle". Myje je tylko raz w tygodniu, używając Blonde Angel Wash (32$) i Treatment (34$) Kevina Murphy'ego, a przed wyjściem na gorącą jogę nakłada na włosy maskę głęboko odżywiającą.

farbowanie

Włosy to nie jedyna rzecz, która się zmienia

Bearman mówi, że wszystko, od makijażu po garderobę, musiało się zmienić wraz z jej włosami. "To prawie tak, jakby włosy były kolorem" - mówi. Jako blondynka, nosi o wiele mniej makijażu: "Prawie wcale", mówi, "chociaż lubię trochę podkreślić brwi ". Jasne kolory, które nosiła jako brunetka, są zbyt ostre na tle jej białych włosów i nawet jej styl musiał się zmienić. "Blond może sprawić, że wszystko będzie wyglądało jak w stylu pinup".

Dlaczego więc to zrobiła?

"Chciałam przefarbować włosy, odkąd byłam nastolatką w latach 90-tych" - mówi Bearman. Anne Hathaway potrzebowała nowego wizerunku, a nawet jej szybki obrót jako blondynka załatwił sprawę. Oczywiście, o wiele łatwiej jest się przestawić, gdy ma się włosy ścięte w pixie, niż te sięgające do pasa. Mimo, że nie jest to zabieg łatwy w utrzymaniu, jest to zabawny i nieinwazyjny sposób, aby w ciągu kilku godzin wyglądać zupełnie inaczej.

Czy to się opłaca?

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć! Bearman spędziła ponad 15 lat zastanawiając się nad tym, więc jej odpowiedź brzmi: tak. "Ale nie sądzę, że jest to dla mnie trwałe", mówi. "Myślę, że prawdopodobnie zawsze jesteś ładniejsza ze swoim naturalnym kolorem - ale to jest po prostu taka zabawa!".

Warto przeczytać