Słońce w znak Bliźniąt wchodzi 23 maja i pozostaje tam do 21 czerwca. W tym czasie rodzą się ludzie obdarzeni artystyczną duszą, osoby czułe i łagodne, a jednocześnie ciekawe świata. Bliźnięta, reprezentowane są przez mitologicznych bliźniaków Kastora i Polluksa, często zdobywają popularność jako artyści lub politycy. Osoby spod tego znaku często mają skomplikowaną osobowość i mówi się, że mają dwie twarze. 

Zodiakalne Bliźnięta

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt to ludzie energiczni, rozgarnięci i pełni werwy. Potrafią robić kilka rzeczy jednocześnie i w dodatku cały czas szukają nowych możliwości realizacji celu. Ich największe zalety to niezwykła inteligencja, ciekawość świata, dowcip, pomysłowość, zaradność, werwa i energia życiowa. Natomiast wśród wad wymienić należy przede wszystkim impulsywność, niezdecydowanie, chytrość i skłonność do kłamstwa i oszustw. Do jakich funkcji i zawodów predestynują te cechy? Bliźnięta to często ludzie sztuki lub… polityki!

Politycy spod znaku Bliźniąt

Wśród polityków nie brakuje zodiakalnych Bliźniaków. Osoby spod tego znaku osiągają naprawdę wiele i piastują najwyższe urzędy państwowe. Oto lista polskich polityków i osobowości życia publicznego, którzy przyszli na świat między 23 maja, a 21 czerwca:

  • Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości, brat bliźniak byłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, urodził się 18 czerwca 1949 roku;

  • Lech Kaczyński - były Prezydent RP, który zginął w katastrofie smoleńskiej, brat bliźniak Jarosława;

  • Bronisław Komorowski - były Marszałek Sejmu i Prezydent RP, urodził się 4 czerwca 1952 roku;

  • Andrzej Lepper - polityk i działacz związkowy, założyciel partii Samoobrona, urodził się 13 czerwca 1954 roku;

  • Mateusz Morawiecki - polityk i bankowiec, premier w rządzie PiS, urodził się 20 czerwca 1968 roku;

  • Przemysław Czarnek - minister edukacji w rządzie PiS, urodził się 11 czerwca 1977 roku.

Inni politycy - Bliźnięta

Z polityków zagranicznych warto wymienić byłych prezydentów Stanów Zjednoczony - George'a Busha, Donalda Trumpa i Johna F. Kennedy’ego oraz premiera Węgier Viktora Orbana.

 

Zegar astroligiczny z wizerunkami znaków Zodiaku

Warto przeczytać