Pierścionek zaręczynowy to magiczny, niepowtarzalny przedmiot, który może służyć jako symbol lub pamiątka wyjątkowej okazji, jaką są oświadczyny. Jaki kamień szlachetny wybrać do swojego pierścionka? Rubin, rubin, ametyst, a może szmaragd. Który kamień jest najlepszy na zaręczyny?

Każda para, która jest zakochana przeżywa zaręczyny to bardzo szczególny moment. Moment przyjęcia i złożenia propozycji małżeństwa jest początkiem nowego rozdziału w naszym życiu. Tradycyjne zaręczyny w rodzinie, gdzie kandydatka prosi ojca o rękę, czy spontaniczne wyznanie miłości, to wszystko formy zaręczyn. Bez względu na sposób i okoliczności, tradycje zaręczynowe nadal utrzymują, że wybór pierścionka zaręczynowego jest ważnym krokiem w podróży każdego kawalera.

Pierścionek zaręczynowy musi mieć kamień szlachetny

Istnieją dwa rodzaje kobiet: te, które od dziecka marzą o małżeństwie i mają ustaloną idealną dla siebie wersję. Te, które o tym nie marzą, wkrótce będą mogły spełnić swoje marzenia dzięki propozycji małżeństwa od odpowiedniej osoby. Zanim kobieta wyjdzie za mąż i zakupi obrączki ślubne, musi najpierw przetestować swojego mężczyznę. Następnie, ostatecznym testem są zaręczyny.

Nawet jeśli kobieta nie nosi biżuterii na co dzień, biżuteria ma dla niej szczególne znaczenie. Istnieją ozdoby, które mogą być noszone tylko w bardzo szczególnych sytuacjach. Ważne jest, aby mieć różne opcje. Innym rodzajem biżuterii jest pierścionek zaręczynowy. Jest to zupełnie inny rodzaj biżuterii. Towarzyszy on narzeczonym w codziennych czynnościach i w szczególnych sytuacjach.

Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie pierścionka zaręczynowego. Wybór pierścionka nie jest łatwy dla mężczyzny, ponieważ nie ma jednego wzoru, który będzie pasował wszystkim kobietom. Czasami pomocne jest obejrzenie posiadanej biżuterii i zadanie pytań pomocniczych.

Szafir naturalny i syntetyczny: Podobieństwa i różnice - czytaj więcej na https://galeriabizuterii.com.pl/szafir-naturalny-i-syntetyczny-podobienstwa-i-roznice_hhyr.a

pierścionek zaręczynowy

Pierścionek z diamentem

Czy istnieje idealny kamień szlachetny na zaręczyny? Kamień miłości? Większość ludzi odpowiedziałaby "tak" na pytanie o diament. Ten minerał jest najtwardszą znaną substancją w przyrodzie. Ważne jest, aby pamiętać, że produkty jubilerskie nie zawierają diamentów. Nazwa naturalnego kamienia (diamentu) zmienia się w momencie jego obróbki. Piękno diamentu przed oszlifowaniem polega na tym, że często ma on nieregularny kształt i jest matowy. Dopiero po obróbce można odkryć jego prawdziwe piękno. Diamentowe pierścionki są ponadczasowe i modne. Ten kamień szlachetny jest symbolem silnej, trwałej i szczerej miłości. To być może dlatego diamenty są tak popularne w obrączkach ślubnych i pierścionkach zaręczynowych.

Istnieje wiele opcji dla zaangażowania pierścienie, a nie tylko diamenty. Popularnym kamieniem jest szafir. Jest on często łączony z diamentami. Podczas gdy najbardziej popularnym kolorem jest niebieski, istnieje wiele innych odcieni. Szafir jest symbolem zaangażowania i siły związku. Był to pierwszy kamień używany do produkcji pierścionków z szafirem aż do XX wieku.

Jaki kamień powinienem wybrać do mojego pierścionka zaręczynowego?

Szmaragd jest symbolem miłości i wierności. Ten klejnot został podarowany Wenus, rzymskiej bogini miłości w czasach starożytnych. Szmaragdy w pięknych kolorach leśnego mchu są wykorzystywane do produkcji pierścionków zaręczynowych. Uważa się, że zielone szmaragdy w pierścionku przynoszą szczęście.

Ze względu na swój intensywnie czerwony kolor, rubin idealnie pasuje do pierścionka zaręczynowego. Symbolizuje on namiętną miłość i pasję. Pierścionek wykonany z rubinem jest symbolem odwagi, pasji, miłości i był kiedyś ulubionym klejnotem zakochanych.

Można również znaleźć ametyst i granat wśród kamieni szlachetnych używanych w tworzeniu pierścionków zaręczynowych.

Jaki kamień szlachetny wybrać?
Równie ważny jest wybór metalu szlachetnego, z którego zostanie wykonany pierścionek. Najczęściej wybierane jest złoto we wszystkich jego kolorach (żółto-białe, czarno-mieszane). Wszystko zależy od gustu przyszłej żony.

Ważne są również takie kwestie, jak wybór daty, miejsca czy obecność drugiej osoby. Niektórzy mężczyźni kupują pierścionek zaręczynowy z wyprzedzeniem, a następnie wręczają go spontanicznie, bez z góry ustalonych szczegółów. Idealna oprawa to odpowiednie słowa, oraz piękny pierścionek zaręczynowy.

Warto przeczytać