W tej powtarzającej się co miesiąc serii, będziemy omawiać sposoby dla znaków zodiaku, aby zainspirować się i dokonać pewnych zmian wokół ich najważniejszych przestrzeni w domu. Bez względu na budżet czy poziom umiejętności, zawsze istnieją małe sposoby na zaadaptowanie naszych przestrzeni życiowych, aby przynieść nową inspirację, harmonię i energię do miejsc, które zajmujemy.

Z sezonem Pisces w pełnym rozkwicie, zacznijmy od tego marzycielskiego, wyluzowanego znaku zodiaku. Jako jeden z czterech znaków zmiennych, Ryby łatwo i często poddają się zmianom - prawdopodobnie rozważają już sposoby na odświeżenie swojego domu. Chociaż Ryby nie pragną dóbr materialnych tak jak inne znaki, są kreatywnymi domatorami, którzy cenią sobie komfort i piękno, dlatego inwestowanie w ich przestrzeń życiową ma dla nich sens.

Sprawdź niektóre z naszych propozycji opartych na trendach domowych i przekonaj się, czy znajdziesz inspirację!

Co jest modne dla Ryb?

  • Lawenda

Podczas gdy milenijny róż i cytrynowy żółty nigdy nie przemówiłyby do spokojnej estetyki Ryb, pojawił się nowy, gorący trend, który może okazać się strzałem w dziesiątkę - lawenda. Zaskakująco neutralny, z odpowiednim podtekstem, ten miękki fiolet uzupełnia większość schematów wystroju, od eleganckiego współczesnego po shabby chic. Wystarczy trzymać się odcienia, który skłania się bardziej ku szarości niż błękitowi lub różowi i zachować większość innych elementów wystroju w neutralnym kolorze, aby pozwolić temu kojącemu kolorowi działać swoją magię w sypialni lub salonie.

  • Skoordynowany planter

W naturze znaku wody leży pielęgnacja, więc zakładamy, że masz już kilka roślin w swoim domu. Jednak niewielu z nas poświęca czas na ocenę naszych doniczek i podjęcie decyzji, czy rzeczywiście dodają one wartości naszej przestrzeni życiowej, czy też służą jedynie celowi. Nie muszą one idealnie do siebie pasować, ale powinny mieć jakiś motyw przewodni, który tworzy harmonię w całym pomieszczeniu, np. pozostając w spektrum kolorów lub wykorzystując jeden materiał.

  • Brąz

Chłodne metale, takie jak chrom i stal, zwykle odwołują się bardziej do znaków wodnych, biorąc pod uwagę ich podobną naturę do odbicia wody, ale jeśli szukasz aktualizacji niektórych urządzeń lub elementów akcentujących, spróbuj użyć brązu zamiast. Dobre wykończenie z brązu powinno mieć głęboką złoto-brązową patynę, bez graniczenia z czerwienią, i natychmiast nada Twoim przestrzeniom staroświecki urok, który nawiązuje do epoki Art Deco. Brąz jest również cieplejszy, bardziej zachęcający i tworzy marzycielski glamour, który może przypaść do gustu osobom spod znaku Ryb.

Co odpada dla Ryb?

  • Eklektyczny bałagan

Podczas gdy większość Ryb ma dziwaczne poczucie stylu, czasami mogą one przesadzić; istnieje cienka granica pomiędzy "niekonwencjonalnym" a "chaotycznym", która może być trudna do pokonania. Przyjrzyj się swojej przestrzeni - czy Twoje chatki mają jakiś spójny temat czy są przypadkowe? Czy próbowałeś stworzyć ścianę fotograficzną i użyłeś pół tuzina różnych stylów ramek? Czy Twoje książki są ładnie wyeksponowane, czy też ułożone bezładnie? Brak skupienia i spójności wśród Twoich rzeczy może często sprawiać wrażenie bałaganu, a nie stylu.

  • Miękkie oświetlenie

Czasami, Ryby mogą być trochę zbyt "płynące z prądem" - nadszedł czas, aby rozpalić metaforyczny ogień i świecić jasno w swojej przestrzeni życiowej. Chociaż możesz lubić zapraszający wygląd, jaki delikatne oświetlenie nadaje Twojemu domowi, prawdopodobnie nie jest ono najbardziej motywujące. Dzięki przyjaznym dla środowiska żarówkom dostępnym w odcieniach takich jak "czysta biel" i "światło słoneczne", rozjaśnienie przestrzeni może mieć zauważalny wpływ na Twoją czujność i produktywność, szczególnie w przestrzeniach takich jak domowe biura i salony - po prostu trzymaj je z dala od sypialni!

  • Poduszki rzucające się w oczy

Każdy uwielbia dobrą poduszkę; jednakże, w swoim dążeniu do komfortu, Ryby mogą przesadzić z tym akcentem. Może Ci się wydawać, że Twoje przytulne gniazdko jest zachęcające, ale stos nadmiarowych poduszek może w rzeczywistości zniechęcić gości do wygodnego usadowienia się na kanapie lub krześle. Nie musisz ich całkowicie eliminować, po prostu edytuj siebie trochę - upewnij się, że poduszki, które trzymasz, to te w najlepszym stanie z twardym wypełnieniem, że uzupełniają twoje umeblowanie i nie przytłaczają przestrzeni.

Teraz, gdy masz już kilka nowych koncepcji projektowych i inspiracji kolorystycznych, idź naprzód i wnieś świeżą energię do swojego domu, Rybki!

Warto przeczytać