Home » Biznes, Dział PR, Technologie » Trzecia Gazela Biznesu dla itelligence
Sty
07

Firma itelligence, lider na rynku usług SAP i outsourcingu IT, została po raz trzeci wyróżniona przez Puls Biznesu w rankingu Gazel Biznesu – najbardziej dynamicznych małych i średnich firm w Polsce. Ranking brał pod uwagę nieprzerwaną działalność firmy od 2009 roku, wzrost przychodów oraz osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego w ostatnich trzech latach tj. od 2009 do 2011 roku.

Pomimo niestabilnej sytuacji gospodarczej w Polsce itelligence z roku na rok odnotowuje wzrost przychodów, jak również wzrost zysku netto. Przychody ze sprzedaży z roku na rok wzrastały i kształtowały się w poszczególnych latach następująco: 2009 – 29,4 mln zł, w 2010 – 34,5 mln zł i w roku 2011 – 40,5 mln zł. Tegoroczny prognozowany wzrost przychodów, obliczony na podstawie wstępnych wyników finansowych firmy, ma osiągnąć poziom około 20% w stosunku do roku poprzedniego.

W rankingu Gazel Biznesu 2012 itelligence uplasowała się na miejscu 396 w województwie mazowieckim i na 2336 w rankingu krajowym. O miejscu na liście rankingowej decydował procentowy przyrost przychodów osiągnięty w roku 2011 w stosunku do roku 2009.

„itelligence realizuje strategię nieprzerwanego wzrostu. Ostatnie trzy lata były dla nas czasem dynamicznego rozwoju. Zatrudniamy nowych pracowników, pozyskujemy nowych Klientów ale również staramy się aby współpraca z dotychczasowymi Klientami przebiegała zgodnie z ich oczekiwaniami. Nowy rok stawia przed nami kolejne wyzwania. Możemy się jednak spodziewać wzrostu w naszej branży”  – powiedział Arnold Nowak, Prezes Zarządu, itelligence Sp. z o.o.

itelligence od wielu lat jest Złotym Partnerem SAP w Polsce i jednym z trzech partnerów o statusie SAP Global VAR na świecie. W roku 2012 itelligence dołączyła do prestiżowego grona Laureatów Godła „Firma Przyjazna Klientowi”.

***
itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 2700 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 21 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 4 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 130 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2011 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 342,4 mln EUR.

Więcej informacji: www.itelligence.pl

Podobne posty:

, , , ,

Comments are closed.