Home » Dom i ogród » Top Design Award 2013 dla Stream Line
Mar
12

Płyta nawierzchniowa Stream Line firmy Libet otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnienie – Top Design Award 2013. Podczas gali finałowej konkursu statuetkę odebrał projektant płyty – Jerzy Dobrzański.

Konkurs Top Design to główne wydarzenie organizowane w ramach targów Arena Design, które co roku odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Produkty rywalizujące o ten tytuł, poddane zostały ocenie międzynarodowego jury ekspertów. Do wystawy zakwalifikowanych zostało zaledwie 20 produktów o najlepszym wzornictwie. Mimo mocnej konkurencji, w kategorii „Przestrzeń publiczna i ogrody”, tytuł Top Design 2013 przypadł płycie nawierzchniowej Stream Line. To kolejna po must have oraz Top Builder 2013 prestiżowa nagroda dla tego produktu.

Nowy produkt Libetu został zaprojektowany przez Jerzego Dobrzańskiego, rzeźbiarza i doktoranta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artysta w swojej pracy zainspirował się naturą, konkretnie zaś linią meandrującej rzeki, ruchem strumienia wody. Jego celem artystycznym było stworzenie elementu nawierzchni brukowej, którego moduł dawałby szerokie możliwości układu i kompozycji, a jednocześnie przez swoją organiczną formę łączyłby beton z elementami natury – trawą, piaskiem, wodą. Dzięki temu zestawienie poszczególnych modułów tworzy spójną przenikającą się kompozycję, a nawierzchnia umożliwia swobodne funkcjonowanie ekosystemu.

–  Staramy się aby nasze produkty były zaprojektowane z myślą o człowieku, podnosiły jego jakość życia. Z tego względu od lat współpracujemy z architektami, projektantami i  inwestujemy w to, aby były one piękne i pomagały kreować stylowe otoczenie wokół naszych domów. Nagroda Top Design przyznana naszemu najnowszemu produktowi – płycie Stream Line – to kolejny dla nas dowód, że inwestycja w jakość oraz dobre wzornictwo to właściwy kierunek rozwoju – mówi Tomasz Dwojak, dyrektor marketingu i PR firmy Libet.

Podobne posty:

, , ,

Comments are closed.