Home » EURO 2012 » Warszawska Strefa Kibica w dn.17.05.2012 r.
Cze
18

Warszawska Strefa Kibica w dn.17.05.2012 r.

Wizyta polskich piłkarzy była najważniejszym wydarzeniem niedzieli w Strefie Kibica. Mimo że nasi reprezentanci odpadli z turnieju, na pl. Defilad zostali żywiołowo powitani przez warszawiaków.

Reprezentacja Polski w Strefie Kibica

W niedzielę, 17 czerwca o godzinie 16.15, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na scenę główną w Strefie Kibica wprowadziła całą polską reprezentację. Prezydent stolicy powitała piłkarzy i podziękowała im za przybycie. Piłkarze byli wzruszeni bardzo serdecznym przyjęciem przez warszawiaków i materiałem filmowym pokazującym, jak stolica bawiła się podczas każdego występu biało-czerwonych. Kapitan reprezentacji Jakub Błaszczykowski w imieniu swoim oraz całej drużyny podziękował Polakom za doping i wsparcie w trakcie UEFA EURO 2012™. Po części oficjalnej nastąpił najbardziej oczekiwany moment – rozdawanie autografów przez piłkarzy.

Poza największym wydarzeniem dnia, jakim była wizyta naszych reprezentantów, przed południem w strefie odbyła się m.in. gra miejska przygotowana przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia”. Wieczorem można było obejrzeć transmisję meczu Dania – Niemcy i retransmisję spotkania Portugalia – Holandia. Łącznie w strefie w niedzielę bawiło się 46 tys. osób.

Począwszy od dziś w stołecznej Strefie Kibica będzie można oglądać obydwa mecze, które rozgrywane są o tej samej godzinie. Na dużym ekranie nad sceną pokazane zostanie spotkanie, które UEFA uzna za ciekawsze, natomiast drugi mecz transmitowany będzie na telebimie w okolicach Kinoteki.

Oszust w rękach policji

Niedziela w Warszawie upłynęła spokojnie. Miasto zabezpieczało 366 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zatrzymali oni 9 osób. Natomiast śródmiejscy policjanci ujęli mężczyznę, który oszukał dwóch Rosjan i sprzedał im stare polskie banknoty. Znaleźli przy nim również cztery bilety na mecz Rosja – Grecja. Usłyszał on już zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat więzienia. Poza tym stołeczni policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń.

Opieka medyczna

W dniu 17 czerwca Strefę Kibica zabezpieczały cztery zespoły wyjazdowe (w sumie 35 pracowników obsługi medycznej), wspierane przez 10 wolontariuszy. Udzielono pomocy 37 osobom, w tym jednemu Rosjaninowi. Do Punktu Krótkoterminowej Opieki Medycznej przyjęto pięć osób.

Komunikacja bez utrudnień

W niedzielę w Strefie Kibica bawiło się mniej osób niż we wcześniejszych dniach. Linie autobusowe F, które obsługują Strefę, kursowały z częstotliwością odpowiednią do zainteresowania.

Wolontariusze czuwają

Wczoraj w stolicy pracowało 252 wolontariuszy, w tym 70 osób w Strefie Kibica.
Z powodu tłoku pod sceną podczas wizyty polskiej reprezentacji, wolontariusze kilkakrotnie udzielili pierwszej pomocy w przypadkach zasłabnięć.

Na lotnisku Chopina użyli swoich lingwistycznych umiejętności, służąc turyście z Japonii informacją w jego ojczystym języku. Podróżny nie krył swojego zaskoczenia. Ponadto wolontariusze zorganizowali poszukiwania ochotnika UEFA, który nie wrócił do domu na noc. Akcja zakończyła się sukcesem.

Podobne posty:

Comments are closed.