Home » Budownictwo, Technologie » Bezpieczne szkło akustyczne firmy Guardian – LamiGlass Acoustic
Paź
30

Połyskujące w słońcu szklane fasady budynków to widok coraz częściej spotykany w polskich miastach. Projektanci chętnie sięgają po wysokiej jakości szkło, ponieważ prezentuje się ono niezwykle efektownie, a do tego jest przejrzyste i wytrzymałe. Teraz do listy zalet tego materiału dopisać można jeszcze bezpieczeństwo oraz skuteczną ochronę przed hałasem z zewnątrz.
LamiGlass® Acoustic produkowane w hucie Guardian Częstochowa jest najlepszym dowodem na to, że poprzez szklenie można poprawić akustykę wnętrza, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo przebywających w pobliżu osób.

Rytm życia współczesnego miasta dopasowany jest do wszystkich jego mieszkańców, co oznacza, że tętni ono energią przez całą dobę. Niestety, pociąga to za sobą wiele negatywnych konsekwencji, wśród których jedną z najbardziej dokuczliwych jest bez wątpienia wszechobecny hałas. Szum przejeżdżających samochodów, odgłosy dochodzące z placów budowy i fabryk, a nawet rozmowy przechodniów sprawiają, że po kilku godzinach spędzonych w przestrzeni miejskiej wielu ludzi uskarża się na pogorszenie samopoczucia, wyczerpanie czy spadek koncentracji. U osób bardziej wrażliwych, praca i spędzanie długiego czasu w głośnych, źle izolowanych od zewnętrznego hałasu pomieszczeniach, może wywołać bóle głowy, a nawet poważniejsze problemy zdrowotne. Z tych też powodów nowoczesne projekty architektoniczne zakładają wybór takich materiałów do budowy biurowców i domów mieszkalnych, które zapewnią wnętrzom doskonałą izolację akustyczną. Barierę taką może stanowić odpowiednio dobrane szkło laminowane, takie jak LamiGlass® Acoustic firmy Guardian.

Skuteczna bariera nie musi być gruba

Jeszcze niedawno sądzono, że tylko bardzo grube, a co za tym idzie – ciężkie, szkło jest w stanie spełnić wysokie wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i dobrze odizolować pomieszczenia od zewnętrznego hałasu. Tezie tej zaprzecza LamiGlass® Acoustic, czyli innowacyjny produkt firmy Guardian. Izolacyjność akustyczną, np. na poziomie Rw=36 decybeli dla szkła pojedynczego, można bowiem osiągnąć nie tylko wykorzystując ciężkie szkło monolityczne o grubości 15 mm, ale również stosując szkło 33.1 SR o grubości ok. 6 mm i ciężarze aż 2,5 razy mniejszym! Zastosowanie na fasadzie budynku cienkiego i lekkiego szkła firmy Guardian skutecznie poprawi akustykę w jego wnętrzu i stanowić będzie barierę, doskonale chroniącą przed miejskim hałasem. Dzięki temu przebywanie w takim biurowcu czy apartamentowcu nawet w sytuacji, gdy położony on będzie przy ruchliwej ulicy lub w strefie przemysłowej, będzie bardzo komfortowe i przyjemne.

Na straży bezpieczeństwa ludzi i mienia

Group of happy young  business people in a meeting at officeDecyzja o zastosowaniu w budynku dużych przeszkleń wiąże się nie tylko z koniecznością zapewnienia przebywającym w nim osobom komfortu akustycznego, ale również odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Szkło powinno być zatem bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Szkło LamiGlass® Acoustic z folią Sound Reduction, wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością. Surowe kryteria szkła ochronnego spełniają nawet najlżejsze szklane tafle – od 33.1 SR w klasie P1A (według normy PN-EN 356) po szkło o budowie 44.4 w klasie P4A, wytrzymują 3 uderzenia kuli stalowej o ciężarze 4,11 kg Dzięki temu szkło LamiGlass® Acoustic można stosować nawet w oknach antywłamaniowych.

Stop szkodliwemu promieniowaniu UV

Bardzo istotną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru szkła, przeznaczonego na wielkopowierzchniowe fasady budynku, jest jego przejrzystość oraz przepuszczalność szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. W tej kwestii „ciche” szkło laminowane LamiGlass® Acoustic firmy Guardian również sprawdza się bardzo dobrze i wyróżnia się parametrami znacznie lepszymi niż tafle stosowane tradycyjnie. Potwierdzają to liczby: 6-milimetrowe szkło monolityczne przepuszcza ponad 70% promieni UV, podczas gdy szkło 33.1 SR o tym samym ciężarze i grubości przepuszcza go mniej niż 4%! Jest to bardzo duża różnica, która zdecydowanie wpływa na komfort pracy w pomieszczeniu oraz zdrowie przebywających w nim ludzi. Jeżeli dodamy do tego charakterystyczną dla szkła LamiGlass® Acoustic wysoką przejrzystość, a także dużą neutralność i wierność oddawania kolorów (standardowym szkłem bazowym jest ExtraClear float dla szyb laminowanych) to możemy mieć pewność, że produkt firmy Guardian to doskonały i bezpieczny wybór na szklane powierzchnie budynków.

Polskie szkło o europejskich standardach

Produkty Guardian wytwarzane są na terenie Polski, w Częstochowie, a przy tym spełniają surowe normy europejskie, czego potwierdzeniem jest oznakowanie symbolem CE. Innymi słowy: ich parametry są zgodne z wymaganiami dyrektywy europejskiej, dotyczącej wyrobów szklanych stosowanych w budownictwie.

Na stronie guardian-czestochowa.com znajduje się specjalny Program doboru szkła, który ułatwi wszystkim zainteresowanym wybór idealnego produktu. Znaleźć tam można tysiące różnych kombiancji przeszkleń z oszacowanymi bądź potwierdzonymi odpowiednim certyfikatem parametrami akustycznymi Do Państwa dyspozycji pozostaje również Dział Doradztwa Technicznego Guardian Częstochowa, który chętnie udzieli odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem i akustyką.

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

www.guardian-czestochowa.com

Podobne posty:

Comments are closed.