Home » Gry » Klasa Generałów w Age of Wonders III
Mar
26

Na kilka dni przed premierą Age of Wonders III wydawnictwo Techland odsłania kolejne szczegóły dotyczące gry. Materiał filmowy prezentuje ostatnią już – szóstą klasę postaci – Generałów. Gra będzie dostępna na polskim rynku już 31 marca w wersji standardowej i premium, w polskiej wersji kinowej, na platformę PC.

AoW III - wizualizacja - edycja premium

Seria Age of Wonders znana jest z rozbudowanego systemu rozwoju postaci. Prezentowany materiał filmowy ujawnia jedną z 6 klas – Generałów, którzy są zwolennikami siły i prostych rozwiązań militarnych. Taktyka tej klasy polega na tworzeniu ogromnych ilości tanich i silnych jednostek, które zalewają tereny wroga. Oddziały podległe generałom zadają bardzo duże obrażenia fizyczne i z łatwością wygrywają początkowe bitwy, o ile nie mierzą się z istotami używającymi magii. Upośledzenie magiczne jest zresztą charakterystyczne dla jednostek tej klasy.

Film dostępny jest pod poniższym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=T7-5VbG-I0A&feature=youtu.be

Klasa Generałów może łączyć się z jedną z 6 dostępnych w grze ras (Wysokie Elfy, Krasnoludy, Drakoni, Ludzie, Orki i Gobliny).

Przykładowe jednostki przynależne do klasy Generałów:

  • Łowca potworów – specjalizują się w walce ze smokami, olbrzymami, potworami oraz zwierzętami, przeciwko którym otrzymują premię do ataku.
  • Strzelec konny – dobrze radzą sobie podczas walki na dystansie. Strzelców konnych można używać zarówno w charakterze kawalerii uderzeniowej (flankującej oddziały wroga i dręczącej najsłabsze z jego jednostek), jak i wspierającej (wówczas ostrzeliwują pozycje przeciwnika).
  • Berserker – jest zaskakująco potężny – potrafi nieźle ciachnąć i szarżuje nie gorzej niż niejedna kawaleria. Otrzymuje premię do walki z oddziałami włóczników oraz wyposażonymi w tarczę, dzięki czemu błyskawicznie przebija się przez obronę wroga. Stanowi jeden z najlepszych niskopoziomowych oddziałów ofensywnych
  • Wojennik – ma dość prostą rolę na polu bitwy – musi podejść do wroga i uderzyć go tak mocno, aby nie dał rady wstać. Pod tym względem wojennicy sprawdzają się bardzo dobrze, ponieważ zadają ogromne obrażenia fizyczne podczas walki wręcz. Z powodu dużej ilości punktów ruchu można ich nawet traktować jako ciężkozbrojną kawalerię. Jest to idealny oddział frontowy.

Przykładowe umiejętności klasy Generałów:

  • Wojna na skalę globalną – natychmiast awansuje wszystkie sojusznicze jednostki do złotej rangi doświadczenia. Świeżo rekrutowane istoty od razu zdobywają złotą rangę.
  • Niezłomna armia – jednostki w sojuszniczej armii nie tracą punktów akcji podczas kontrataków i okazji na atak.
  • Szał zabijania – wybrana sojusznicza jednostka otrzymuje dodatkową akcję oraz może przemieścić się o jedno pole po każdym wykonanym zabójstwie.
  • Przysięga niezłomności – ilość punktów życia zaczarowanej istoty nie może spaść poniżej 1. Efekt utrzymuje się przez trzy tury.
  • Uczta zdobywcy – kary związane z efektami wróg u bram i wróg w królestwie działają na wroga ze zdwojoną mocą. Ponadto utrzymanie wszystkich przyjaznych jednostek jest tańsze o 25%, kiedy przebywają one poza naszą domeną.

Age of Wonders III już 31 marca na rynku, w polskiej wersji kinowej, na platformę PC.

Wydawnictwo Techland

Podobne posty:

Comments are closed.