Home » Redaktor24 » Taksówkarze nauczą się pierwszej pomocy
Lut
04

Już od 6 lutego w Warszawie rusza pilotażowy program szkoleń taksówkarzy z udzielania pierwszej pomocy, zainicjowany w Opolu i w Warszawie. Pierwszą korporacją, która podniesie swoje umiejętności w zakresie bezpieczeństwa będzie stołeczna Sawa Taxi. W planach ma przeszkolenie około dwustu chętnych kierowców. Szkolenia poprowadzi Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS„.

Z inicjatywą wyszli taksówkarze z korporacji Radio Taxi Opolanie, która zrzeszona jest w Polskiej Sieci Taxi 19 123. Zgłosili się do lokalnego Centrum Ratownictwa Medycznego, które zorganizowało kierowcom szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W Warszawie szkolenia poprowadzi Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS„. Jeśli akcja zakończy się na stołecznym rynku sukcesem, planowane jest jej rozszerzenie na całą Polskę w ramach Polskiej Sieci Taxi 19 123. Szkolenie przeprowadzone będzie w oparciu o powstający właśnie w Centrum Ratownictwa Medycznego w Warszawie materiał instruktażowy, który stanowić będzie kompendium wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. W ramach współpracy materiały te będą rozprowadzane przez klientów Sawa Taxi wśród mieszkańców Warszawy. Dzięki szkoleniu, numer Sawa Taxi zostanie wpisany na listę „zaufanych numerów”, co upraszcza procedury weryfikacji zgłoszeń w Pogotowiu Ratunkowym.

Taksówkarze często spotykają się z wieloma zagrożeniami na drodze, a także są świadkami wypadków drogowych. W takich sytuacjach znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. Jako Polska Sieć Taxi 19 123 zrzeszamy korporacje z całej Polski, dlatego zdecydowaliśmy, że zrobimy pierwszy krok i podejmiemy próbę przeszkolenia naszych kierowców. Zależy nam, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko naszym klientom, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego – mówi Bartosz Szymański członek Zarządu Sawa Taxi, właściciela marki Polska Sieć Taxi 19 123.

Kierowców będziemy uczyć jak zachować się w przypadku, kiedy będą świadkami nie tylko wypadków drogowych, ale wszelkich innych zdarzeń, przy których niezbędna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Nasi ratownicy w praktyce przygotują taksówkarzy do takich nagłych sytuacji jak np. omdlenia, zawał serca, porażenie prądem, epilepsja, transport osoby poszkodowanej i wiele innych. Bardzo cieszymy się, że to właśnie do nas Sawa Taxi zgłosiła z taką inicjatywą. Jesteśmy także otwarci na rozpoczęcie rozmów z innymi korporacjami – mówi Artur Kamecki, Dyrektor Naczelny MEDITRANS.

Planowane jest obecnie 6 szkoleń po około 30 uczestników, które odbędą się w pierwszym kwartale 2014 roku z możliwością kontynuacji w późniejszych terminach. Projekt przewiduje przeszkolenie także wszystkich dyspozytorów Sawa Taxi, co znacznie usprawni ewentualny kontakt z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS”. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia, a kierowcy dodatkowo otrzymają naklejki według projektu Sawa Taxi.

System Polska Sieć Taxi 19 123

Podobne posty:

Comments are closed.