Home » Dziecko » Kolory Śnieżki dla małych pacjentów z Zabiela Wielkiego
Lip
14

Małych pacjentów Niepublicznego Oddziału Dziennego Pobytu dla Dzieci z Autyzmem w Zabielu Wielkim k/Ostrołęki czeka wielkie święto. Placówka została objęta organizowanym przez FFiL Śnieżka S.A. programem społecznym „Dziecięcy świat w kolorach”, w ramach którego ściany ośrodka już niedługo wypełnią pełne przyjaznych barw bajkowe motywy.
Niepubliczny Oddział Dziennego Pobytu dla Dzieci z Autyzmem w Zabielu Wielkim k/Ostrołęki to 15 -sta placówka, która bierze udział w akcji „Dziecięcy świat w kolorach”. Śnieżka z otwartością włączyła się w prowadzony remont i postanowiła uwieńczyć go kolorowymi ścianami. Obecnie trwa tam artystyczne malowanie korytarzy przez plastyczkę Grażynę Kulesik. Motywem przewodnim są zwierzęta domowe, leśne i zamieszkujące Afrykę. Efekt końcowy prac będzie widoczny niebawem – wnętrza ośrodka nabiorą zupełnie nowego, kolorowego wyrazu, przyczyniając się do poprawy warunków pobytu pacjentów w placówce. – Dzięki ogromnej pomocy okazanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. wnętrza naszego nowego obiektu są kolorowe, przyjazne naszym dzieciom. Pragniemy, aby cieszyły nasze dzieci i młodzież z autyzmem, z Zespołem Aspergera, całościowymi i fragmentarycznymi zaburzeniami rozwojowymi oraz ich rodziców. Zamieszczone elementy dekoracyjne na korytarzach będą odgrywały duże znaczenie w rozwoju emocjonalnym, społecznym i poznawczym każdego dziecka – mówi Bożena Mydło, Kierownik Oddziału.
16 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie odmalowanego oddziału z udziałem dzieci, które na nim przebywają, ich rodziców i pracowników ośrodka. Zostaną na nie także zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów. – Chcemy, aby otwarcie każdego biorącego udział w programie „Dziecięcy świat w kolorach” szpitala było prawdziwym świętem dla pacjentów oraz całej lokalnej społeczności – mówi Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka S.A. – Każdy szpital i jego pacjenci są dla nas wyjątkowi. Radość, jaką przynoszą im bajkowe wzory i kolorowe ściany jest naprawdę wielka, a każdy ich uśmiech jest dowodem na to, że program ma wielki sens – dodaje Łukasz Dobrowolski.
***
Dzięki realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A., autorskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” wnętrza kolejnych oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce zyskują przyjazny, bajkowy wygląd. W ramach trwającej od 2005 roku akcji artystycznie odmalowanych zostało już 14 placówek, m. in. oddziały szpitali w Rzeszowie, Dębicy, Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Oświęcimiu.

Podobne posty:

, , ,

Comments are closed.