Home » Sport, Styl życia » Siódme kolorowe boisko w końcu dla Szkoły Podstawowej w Perłach
Cze
23

Choć rok temu im się nie udało, nie poddali się i w tym roku uczniowie z pod węgorzewskich Pereł wygrali nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Już we wrześniu na terenie ich szkoły zostanie wybudowane wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farbi Lakierów Śnieżka S.A.!

Celem cyklicznej kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu. Aby jednak dzieci miały odpowiednie warunki do uprawiania sportu potrzebne są obiekty sportowe. Dzięki kampanii Śnieżki co roku szkoły podstawowe z małych miejscowościz całej Polski mają szansę wygrać profesjonalne boisko.

W siódmej edycji kampanii wzięły udział 133 szkoły, które stworzyły swoje profile na stronie konkursowej www.koloroweboiska.pl, zamieszczając tam opis szkoły oraz zdjęcia pracy plastycznej prezentującej boisko o jakim marzą uczniowie. W pierwszym etapie konkursu, trwającym od 23 maja do 23 czerwca, na stronie konkursowej odbyło się głosowanie internautów. Wyłonili oni dziesięć prac konkursowych, które weszły do I etapu konkursu. Spośród nich jury wybrało zwycięzcę oraz zdobywców II i III nagrody. Członkowie jury dokonali wyboru biorąc po uwagę kreatywność, wykorzystanie nowatorskich form, estetykę wykonania oraz walory artystyczne prac konkursowych.

Wiele prac zasługiwało na nagrodę główną, ale najlepszą okazała się praca uczniów z Pereł. Szkoła była o włos od zwycięstwa podczas ubiegłorocznej kampanii, ale wówczas nagroda główna została przyznana szkole w Juchnowcu Górnym. Uczniowie jednak nie zrezygnowali z walki o boisko dla swojej szkoły i w tym roku ponownie przygotowali pomysłową pracę prezentującą mecz piłkarski rozgrywany przez „Szkolną Pierwszą Ligę”. W jej skład wchodzą ogromnych rozmiarów zawodnicy wykonani z siana.

Piłkarze mają ponad 3 metry wysokości, a ich buty 75 centymetrów. Uczniowie wykonali trybuny, kibiców oraz przygotowali transparenty zagrzewające zawodników do walki.

W nagrodę szkoła otrzyma ogrodzone boisko o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Boisko wykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych. Oficjalne otwarcie boiska odbędzie się już we wrześniu.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (woj. mazowieckie), która przygotowała wieloelementową pracę prezentującą wykonane z tkanin boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, plażową, siatkówkę, unihokeja oraz tenisa ziemnego. Nagrodą są bramki, zestaw do unihokeja, stół do tenisa, komplet piłek oraz strojów piłkarskich, a także  farby Śnieżka. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół w Augustowie (woj. podlaskie) za przygotowanie makiety boiska. Szkoła zostanie nagrodzona zestawem do unihokeja, kompletem piłek, stołem do tenisa oraz farbami Śnieżka.

Pozostałych siedem szkół zostanie nagrodzonych farbami Śnieżka przeznaczonymi na remont szkoły.

Oto lista szkół nagrodzonych w siódmej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”:

Zwycięzca konkursu

Szkoła Podstawowa w Perłach (woj. warmińsko-mazurskie)

Nagroda: wielofunkcyjne boisko

II miejsce

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (woj. mazowieckie)

Nagroda: bramki, zestaw do unihokeja, stół do tenisa, komplet piłek, stroje piłkarskie, farby Śnieżka

III miejsce

Zespół Szkół w Augustowie (woj. podlaskie)

Nagroda: zestaw do unihokeja, komplet piłek, stół do tenisa, farby Śnieżka

Wyróżnienie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży (woj. wielkopolskie)

Szkoła Podstawowa we Wszechświętem (woj. dolnośląskie)

Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich (woj. lubuskie)

Zespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim (woj. podkarpackie)

Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich (woj. lubuskie)

Szkoła Podstawowa w Ruszkowie (woj.  warmińsko-mazurskie)

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rzgowie (woj. wielkopolskie)

Nagroda: farby Śnieżka

Nagroda specjalna za promocję udziału szkoły w konkursie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży (woj. wielkopolskie)

Nagroda: stroje piłkarskie

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Więcej informacji oraz zdjęć można odnaleźć na www.koloroweboiska.pl.

***

Informacja o fundatorze
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., z siedzibą w Lubzinie (woj. podkarpackie), powstała w 1984 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1998 roku. Spółka jest jednym z liderów rynku farb i lakierów w Polsce, posiadającym zakłady produkcyjne zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Śnieżka jako jedyne przedsiębiorstwo produkcyjne w Polsce posiada także akredytowane laboratorium badawcze(AB 855). Firma prowadzi rozbudowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. Fundacja Śnieżki „Twoja szansa”,  „Kolorowe boiska” oraz „Dziecięcy świat w kolorach”.

Więcej pod adresem: www.sniezka.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Jowita Niedźwiecka

tel +48 22 490 48 37; mobile +48 502 49 60 64; mail: j.niedzwiecka@laboratoriumkomunikacji.pl

Podobne posty:

, , ,

Comments are closed.