Home » Technologie » itelligence partnerem PEPCO Poland w zakresie outsourcingu IT
Cze
06

Spółka itelligence podpisała w czerwcu br. umowę z firmą handlową Pepco Poland sp. z o.o., należącą do grupy firm holdingu inwestycyjnego Pepkor z RPA, na usługi zarządzania siecią WAN, łączami VPN oraz kolokacją serwerów wraz z utrzymywaniem infrastruktury IT.

Firma PEPCO Poland Sp. z o.o jest firmą handlową, posiadającą ponad 420 sklepów na terenie Polski. Zadaniem specjalistów itelligence będzie zarządzanie i monitoring sieci łączącej sklepy, centralę firmy oraz Data Center itelligence w Tarnowie Podgórnym, gdzie umieszczona zostanie część systemów PEPCO. itelligence przejmie administrację kilkuset urządzeniami sieciowymi, zapewni łączność z centralą firmy i Data Center dla pracowników mobilnych.

„W ciągu ostatnich kilku lat nasza firma bardzo dynamicznie się rozwija. Co roku zwiększa się liczba naszych sklepów. Planujemy, że do końca 2013 roku będzie ich około 500. Potrzebujemy więc profesjonalnego partnera, który będzie nas wspierał w naszym rozwoju i dynamicznie reagował na nasze rosnące potrzeby. Zdecydowaliśmy się powierzyć usługi zarządzania siecią WAN firmie itelligence, a także przenieść do Data Center itelligence w Tarnowie Podgórnym nasze główne systemy. O wyborze itelligence jako partnera zadecydowały z jednej strony duże referencje i doświadczenie, a z drugiej strony elastyczność, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta”. – powiedział Marcin Okraska, dyrektor działu IT, Pepco Poland.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia, przejęcie kompetencji od dotychczasowego partnera PEPCO odbywać się będzie stopniowo. Kolejne lokalizacje są migrowane do Data Center itelligence etapami.

„Korzystając z wiedzy i doświadczenia specjalistów itelligence byliśmy w stanie w krótkim czasie opracować efektywną i racjonalną koncepcję realizacji usług dla PEPCO, tak aby zapewnić naszym sklepom ciągłość działania i przeprowadzić proces migracji w sposób jak najmniej uciążliwy dla naszych klientów” – dodał Marcin Okraska, dyrektor działu IT, Pepco Poland.

„Współpraca z PEPCO to dla nas duży sukces. Jest to kolejny klient z branży dystrybucyjnej, w której widzimy bardzo duży potencjał i która jest dla nas branżą strategiczną zarówno w zakresie usług wdrożeniowych jak i outsourcingu IT. Jako integrator IT chcemy z jednej strony dostarczać naszym klientom szeroki zakres najwyższej jakości usług, z drugiej zaś oferujemy pomoc i doradztwo w zakresie budowania ich strategii z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Jesteśmy przekonani, że współpraca pomiędzy naszymi firmami będzie owocna i przysporzy wiele korzyści obu firmom” – mówi Arnold Nowak, prezes zarządu itelligence.

***
PEPCO Poland sp. z o.o. to ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych, oferujących artykuły odzieżowe oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku w myśl hasła „Więcej za mniej…codziennie!”. Jest to jedyny tego typu operator niespożywczy w Polsce. PEPCO to sieć niedrogich, samoobsługowych sklepów, zlokalizowanych w centrach miast lub centrach handlowych, gdzie wraz z sąsiadującymi operatorami spożywczymi tworzymy kompleksową ofertę handlową. Taki model sklepów zapewnia wygodne zakupy „na każdą kieszeń”, oferując niskie ceny i szeroki asortyment – dla wszystkich.
PEPCO Poland jest jedną ze spółek, należących do grupy firm holdingu inwestycyjnego Pepkor, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. PEPCO, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Holding PEPCO na całym świecie posiada 2800 sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.
Więcej informacji: www.pepco.pl

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 2800 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 21 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 5 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 130 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2012 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 407.1 mln EUR.
Więcej informacji: www.itelligence.pl

Podobne posty:

Comments are closed.