Home » Systemy IT, Technologie » itelligence wdrożyło SAP w Keller Polska Sp. z o.o.
Lut
04

Firma Keller Polska Sp. z o. o. należąca do Keller Group plc z siedzibą w Londynie, wiodącego koncernu międzynarodowego w zakresie geotechniki, notowanego na Giełdzie Londyńskiej, zakończyła projekt wdrożenia systemu SAP w zakresie finansów i kontrolingu, sprzedaży, zaopatrzenia, gospodarki magazynowej oraz obsługi projektów budowlanych i zarządzania maszynami. Wdrożenie przeprowadziła firma itelligence sp. z o.o.

Głównym z założeń wdrożenia był roll-out systemu SAP z centrali firmy Keller Holding w Niemczech do spółki polskiej. Projekt realizowano przy ścisłej współpracy z centralą firmy Keller. Główny nacisk położono na jak najszersze dopasowanie systemu do procesów globalnych oraz na zachowanie standardowych rozwiązań, jakie oferuje SAP.

System uruchomiono w środowisku, na którym funkcjonuje niemiecka spółka. Specjaliści itelligence, odpowiedzialni za wdrożenie, dostosowali system do polskiej specyfiki i regulacji prawnych jak również zaimplementowali zmiany, wynikające ze specyfiki lokalnego biznesu.

Wdrożenie SAP usprawniło w Keller Polska zarządzanie parkiem maszyn własnych i wypożyczonych, pod kątem ich bieżącego i przyszłego użycia, jak również napraw. Usprawniono proces obsługi i monitorowania realizowanych kontraktów. Zoptymalizowano proces zarządzania ofertami oraz kontrahentami. Udoskonalono rozliczanie i śledzenie kosztów utrzymania i serwisy maszyn oraz floty.

„Jako złoty partner SAP oferujemy pełen zakres usług niezbędnych do wdrożenia, utrzymania i rozwoju systemu SAP. W szczególności specjalizujemy się w projektach typu  roll-out ze spółek niemieckich do polskich. Firma Keller Polska to kolejny ważny klient itelligence, który poprzez wdrożenie usprawnił swoje procesy biznesowe i dostosował do wymogów centrali” – powiedział Romuald Tybuszewski, kierownik projektu, itelligence sp. z o.o.

„Cieszymy się, że wybraliśmy itelligence do wdrożenia systemu SAP. Szczególnie istotne było dla nas, że w projekcie brały udział osoby doskonale znające polskie wymagania prawne i rozumiejące standardy pracy i potrzeby spółki oraz centrali. Wdrożenie przebiegło zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, co świadczy o zaangażowaniu obu stron” – powiedziała Małgorzata Bednarska-Sordyl, Dyrektor Finansowy, kierownik projektu, Keller Polska.

Prace projektowe rozpoczęto w maju 2011 roku. Pełne uruchomienie systemu nastąpiło w styczniu 2012.

Aktualnie  Keller Polska i itelligence uzgadniają szczegóły dalszej współpracy w zakresie wspierania bieżącej obsługi systemu SAP.

***

Keller Polska Sp. z o. o. należy do Firmy Keller Group plc z siedzibą w Londynie. Jest wiodącym koncernem międzynarodowym w zakresie geotechniki, notowanym na Giełdzie Londyńskiej. Firma Keller istnieje od 1860 roku i aktualnie działa w Europie, USA, Ameryce Południowej, Afryce, Azji i Australii – łącznie w 40 krajach świata. W roku 2011 Firma Keller Group zatrudniała ponad 6000 pracowników, a obroty wyniosły 1,85 mld USD.

Keller Polska Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 1994 roku. Od tego czasu zrealizowała ponad 1500 projektów. Z centrali w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy oraz oddziałów w Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu realizuje kontrakty budowlane na terenie całej Polski.

W ramach Regionu Europy Północno-Wschodniej, zarządzanego z Polski, współpracuje również z Keller Ukraina Sp. z o.o z siedzibą w Kijowie oraz z Keller Rosja Sp. z o.o. z centralą w Petersburgu, i realizuje wspólnie projekty budowlane na terenie Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.

Więcej informacji: www.keller.com.pl

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 2700 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 21 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 4 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 130 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2011 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 342,4 mln EUR.

Więcej informacji: www.itelligence.pl

Podobne posty:

, , , , ,

Comments are closed.