Home » Biznes, Technologie, Zarządzanie » itelligence podpisało umowę z Akwawit-Polmos SA na wdrożenie systemu SAP ERP
Gru
21

Warszawa, 10 grudnia 2012 – Spółka Akwawit-Polmos, jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm sektora spirytusowego podpisała umowę z itelligence na wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania SAP ERP oraz aplikacji analitycznych SAP BusinessObjects Business Intelligence.
Celem wdrożenia jest usprawnienie wszystkich procesów biznesowych, w tym zarządzanie finansami, produkcją i sprzedażą w spółkach Akwawit-Polmos i Wratislavia-Bio oraz przygotowanie narzędzi niezbędnych do analizowania danych finansowych przez zarząd spółek.
Kompleksowy projekt wdrożeniowy obejmie najważniejsze obszary działalności firmy: rachunkowość finansową, środki trwałe, kontroling, sprzedaż i dystrybucję, produkcję, zaopatrzenie i logistykę, gospodarkę magazynową oraz kontrolę jakości. W ramach projektu opracowany zostanie również moduł pełnej obsługi procesu akcyzowego i podatkowego.
Założeniem projektu jest wdrożenie podstawowych funkcjonalności takich jak moduł finansowy, kontrolingowy, gospodarka materiałowa oraz sprzedaż i dystrybucja do końca 2012 r., pozostałe moduły do końca lipca 2013 r. W systemie docelowo będzie pracować ponad 100 użytkowników.
„Projekt wdrożenia zintegrowanego systemu do zarządzania SAP jest ważnym elementem strategii naszej firmy. Dzięki wdrożeniu firma Akwawit-Polmos zyska nie tylko szybkie narzędzie do analizy danych finansowych ale również narzędzie usprawniające pracę całego zespołu.”  – powiedział Grzegorz Ślak, Prezes Zarządu Akwawit-Polmos S.A. oraz Wratislavia-Bio sp. z o.o.
„Cieszę się, że przedstawiciele firmy Akwawit-Polmos wybrali itelligence jako partnera wdrożeniowego. Będąc Złotym Partnerem SAP oraz jednym z trzech partnerów o statusie SAP Global VAR na świecie gwarantujemy Klientom pełen zakres usług na najwyższym poziomie niezbędnych do wdrożenia, utrzymania i rozwoju systemu SAP. Jestem pewien, że Klient będzie zadowolony ze współpracy z itelligence, a bogate doświadczenie i wiedza naszych konsultantów zostaną docenione.” – Arnold Nowak, Prezes Zarządu, itelligence sp. z o.o.
„Pierwsze spotkanie zespołów wdrożeniowych już za nami. Określiliśmy zasady prowadzenia projektu i przepływu informacji pomiędzy Spółkami. Zdefiniowaliśmy istotne elementy wdrożenia systemu, tak aby sprawnie rozpocząć prace wdrożeniowe.” – powiedział Michał Furman Kierownik Projektu, itelligence sp. z o.o.
Wdrożenie systemu SAP w spółce Akwawit-Polmos SA jest kolejnym wdrożeniem itelligence w branży spirytusowej.
***
Akwawit – Polmos S.A. działa w ramach Grupy Kapitałowej Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Bartimpex” S.A. Firma powstała z połączenia dwóch znanych i cenionych producentów wyrobów spirytusowych – Kompanii Spirytusowej „Wratislavia” Polmos Wrocław S.A. z siedzibą we Wrocławiu oraz Przedsiębiorstwa Przemysłu Fermentacyjnego „Akwawit” S.A. z siedzibą w Lesznie. Spółka należy do największych i najszybciej rozwijających się firm sektora spirytusowego w Polsce. Jest liderem na krajowym rynku bioetanolu, stosowanego jako dodatek do benzyn silnikowych, a w roku 2007 rozpoczęto w spółce zależnej „Wratislavia – Bio” sp. z o.o. produkcję estrów oleju rzepakowego, stosowanych jako dodatek do oleju napędowego. Od roku 1879 spółka jednym z największych w kraju producentów najwyższej jakości spirytusu neutralnego, spirytusów rektyfikowanych luksusowych, wyborowych i zwykłych oraz znanych i cenionych przez konsumentów wódek gatunkowych i wyrobów spirytusowych.
Więcej informacji: www.akwawit.com.pl

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 2700 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 21 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 4 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 130 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2011 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 342,4 mln EUR.
Więcej informacji: www.itelligence.pl

Podobne posty:

Comments are closed.