Home » Kultura i rozrywka » Rozpocznij przygodę z akwarelami Cotman marki Winsor&Newton
Lip
30

Malarstwo akwarelowe jest techniką bardzo popularną, choć nie najłatwiejszą. Daje niezwykłe efekty delikatności, rozmycia konturów, pozwala uchwycić ulotność przyrody i subtelną grę światła. Popularny sklep artystyczny mieszczący się przy Hawajskiej 19 w Warszawie, dystrybuujący akwarele Winsor&Newton, doradza, że lato to idealny moment, żeby spróbować tej techniki.
Sklep na Hawajskiej odwiedzają codziennie wszyscy spragnieni uznanych produktów artystycznych i wiedzy dotyczącej technik malowania. Właściciele, prawdziwi pasjonaci, chętnie dzielą się swoją wiedzą i sprowadzają do Polski najlepsze produkty i marki plastyczne na świecie. To miejsce, w którym profesjonalny personel pomaga amatorom przygotować niezbędne przybory i chętnie dyskutuje o sztuce z profesjonalistami.

Akwarele Cotman są gamą farb wodnych, które zostały wykonane zgodnie z przyjętymi przez firmę Winsor&Newton wysokimi standardami, przy jednoczesnym utrzymaniu przystępnej ceny. Stosowane normalnie droższe pigmenty zostały tu zastąpione mniej kosztownymi odpowiednikami. Gama składa się z 40 farb w tubkach oraz klasycznych kostkach. Farby charakteryzują się dobrą przezroczystością, znakomitą siłą barwienia i łatwością pracy z tym tworzywem.
Akwarele są bardzo wydajnymi farbami dlatego warto zainwestować w te, spośród dostępnych na rynku, które zawierają dużo pigmentu. Warto też pamiętać, że mokra farba akwarelowa jest ciemniejsza, niż po wyschnięciu. To rodzaj farb, który doskonale się miesza dzięki czemu gama kolorów jest niemalże nieograniczona.
Plenerowe piórniki Winsora z rozkładaną paletką i pojemniczkiem na wodę, zawierają kilkanaście półkostek farby i pędzel, ale w sklepie są też dostępne farby sprzedawane na sztuki oraz kilka specjalnie skomponowanych zestawów kolorów.

Farby to oczywiście nie wszystko, nie mniej ważne na jakim podkładzie i jakim narzędziem malujemy. Na miejscu znajdziemy bez bogatą ofertę pędzli z włosia syntetycznego serii Cotman oraz z włosia naturalnego min. z wiewiórki oraz sobola, tu na szczególną uwagę zasługuje światowej sławy Seria 7.

Wybór bloków oraz arkuszy również także nie rozczaruje. Szeroka gama gramatur i formatów zaspokoi potrzeby zarówno akwarelisty amatora jak i profesjonalisty.
Ciekawym uzupełnieniem tej pięknej techniki dla osób nieco bardziej już w nią wtajemniczonych jest gama mediów akwarelowych Winsor&Newton. Oprócz popularnego i powszechnie stosowanego płynu maskującego czy gumy arabskiej można wśród nich wyróżnić takie ciekawostki jak medium teksturujące oraz medium nadający farbie perłowy połysk.
Sklep mieszczący się na warszawskim Ursynowie zachęca wszystkich do zabawy i tworzenia akwarelami. Wszystkie niezbędne produkty są dostępne również na stronie maluje.pl, a konkretne porady czy kursy „krok po kroku” można znaleźć w książkach, poradnikach i na plastycznych portalach internetowych. Dobrze wyposażeni? Do dzieła!
www.maluje.pl

Podobne posty:

, , ,

Comments are closed.