Home » Dom i ogród » Maluje.pl –ekspert od farb w dziecięcych pokojach
Lip
11

Ściany w dziecięcych pokojach nie lśnią bielą. Często są malowane kredkami, pisakami i innymi przedmiotami jakie dziecko dostanie do swoich rączek. Zanim przystąpimy do malowania i wyboru farby, pamiętajmy o paru czynnikach, radzi sklep maluje.pl. Farba powinna być przyjazna dla zdrowia dziecka.
Nie wszystkie farby są przeznaczone do malowania pomieszczeń w których będą przebywać nasze dzieci. Niektóre z nich podczas nakładania i schnięcia mogą wydzielać szkodliwe związki. Jeżeli maluch jest wrażliwy i skłonny do alergii, dobrym rozwiązaniem jest farba hipoalergiczna. Nie wydziela ona substancji szkodliwych oraz nie zawiera szkodliwego chromu, rozpuszczalników, czy żywic. Dostępne w maluje.pl farby Benjamina Moore’a Natura to pierwsze farby, które zostały przygotowane z niespotykaną dbałością o środowisko naturalne oraz zdrowie maluchów. Bazy farb linii Natura, jak i nowoczesne koloranty Gennex® nie zawierają lotnych związków organicznych. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u mniejszych i większych domowników reakcji alergicznych.
Zastosowanie farb ekologicznych to naprawdę dobre rozwiązanie. Nie trzeba wietrzyć pomieszczeń po ich nałożeniu. Farby te nie zawierają rozpuszczalnika, a głównym ich składnikiem jest woda.
Maluje.pl poleca do malowania ścian w pokojach dziecięcych lub u alergików również emulsje wodorozcieńczalne. Głównym ich składnikiem jest tu żywica akrylowa lub lateksowa, a rozcieńczalnikiem woda. Farby AURA szybko schną i mają łagodny zapach. Niewątpliwą zaletą hipoalergicznych farb lateksowych jest gładka, łatwa do zmywania powłoka oraz odporna na ścieranie powierzchnia, jaką tworzą po nałożeniu.
Kolor farby
Oczywiście, zanim pomalujemy ściany pokoju naszego dziecka zapytajmy o jego zdanie. Dobrze, jeśli wybierzemy barwę pastelową, neutralną. Pamiętajmy, że kolory ostre, wyraziste mogą przytłaczać i męczyć. Wodorozcieńczalne farby Natura zapewniają gładkie, trwałe i zmywalne wykończenie. W sklepie internetowym maluje.pl i sklepie stacjonarnym, mieszczącym się w Warszawie na ul. Hawajskiej 19 farby dostępne są w praktycznie nieograniczonej gamie kolorów liczącej ok. 11 000 odcieni. Ponadto, dzięki krótkiemu czasowi schnięcia oraz możliwości aplikacji kolejnej warstwy po upływie 30 minut, malowanie domu lub mieszkania będzie szybkie i przyjemne.
Brudne ściany
Nie ma co ukrywać, dzieci bawiąc się lub jedząc posiłki będą brudzić ściany. Należy więc pamiętać, że im bardziej błyszcząca powierzchnia, tym łatwiej ją wyczyścić. Dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian półmatową, a w newralgicznych miejscach nawet błyszczącą farbą, radzi maluje.pl
www.maluje.pl

Podobne posty:

, ,

Comments are closed.