Home » Dziecko, Gadżety » Tablet – idealny prezent na Dzień Dziecka
Maj
31

Zbliża się Dzień Dziecka, a Ty nadal nie masz prezentu dla swojej pociechy? Na szczęście wybór idealnego prezentu wcale nie jest taki trudny. Eksperci NEONET, jednej z największych sieci RTV AGD w Polsce, podpowiadają, w jaki gadżet warto zainwestować, aby sprawić dziecku wiele radości. Obecnie najmodniejsze są tablety, które dzięki wielu funkcjom, sprawdzą się doskonale jako rozrywkowy gadżet, a po wakacjach będą doskonałą pomocą naukową. Te multimedialne urządzenia są lekkie i można ich wygodnie używać bez kabla, co pozwoli zabrać je nawet w podróż. Instalując na tabletach różne aplikacje i programy, można dostosować je do potrzeb najmłodszych – na tablecie obejrzymy ulubiony film, pogramy w gry czy skorzystamy z komunikatora internetowego. A wszystko to za rozsądną cenę – już od 300 zł!

„Tablety to hit sprzedażowy ostatnich miesięcy – te przenośne urządzenia są coraz popularniejsze wśród dzieci i młodzieży. Tablety były najbardziej pożądanym prezentem z okazji Pierwszych Komunii, a teraz znajdują się na liście najpopularniejszych prezentów na Dzień Dziecka. Dzięki bardzo licznym funkcjom – od możliwości oglądania filmów czy grania, przez czytanie na nich książek, nagrywania filmów czy robienia zdjęć, tablety stają się czymś więcej niż gadżetem – mogą pełnić funkcję multimedialnej pomocy naukowej. Główną zaletą jest fakt, że nie wymagają użycia kabla, dzięki czemu są wygodne i można je ze sobą wszędzie zabrać – w podróż wakacyjną, a po wakacjach na szkolne lekcje” – mówi Michał Poroszewski, ekspert NEONET.

Dobra zabawa gwarantowana
Instalując w tablecie dodatkowe aplikacje i programy uczynimy z niego multimedialne centrum rozrywkowe, które zainteresuje każde dziecko – to wymarzony prezent na koniec roku szkolnego i zbliżające się wakacje.

Nie zapominajmy też o korzystaniu z internetu w tablecie. Obecny w niektórych modelach modem 3G zapewnia podłączenie do sieci nawet tam, gdzie nie ma Wi-Fi.

Tablet – nowy pomysł na czytanie lektur
Tablet to świetne narzędzie dla najmłodszych, ponieważ łączy funkcje naukowe z rozrywkowymi. Najnowsze urządzenia zachęcą do czytania nawet tych, którzy z książkami nie są za pan brat. „W jednym z modeli, Lark FreeMe 70.1, dostajemy fabrycznie zainstalowane 1300 lektur szkolnych. To model bardzo często wybierany na prezent, bo najmłodsi chętnie sięgają po lektury podane w tak nietypowy sposób” – mówi Michał Poroszewski z NEONET.

Urządzenia te są doskonałe również dla dzieci, które wybierają się w dalekie wakacyjne podróże. Wystarczy wgrać w tablecie ulubione książki, by łatwo
i przyjemnie korzystać z nich w aucie czy pociągu, nie ryzykując przy tym ciężkiego bagażu.

Tablet – przyda się w nauce
W tablecie można także zainstalować mobilne wersje większość programów tekstowych i graficznych, których na co dzień używamy w swoich komputerach. Dlatego stanowią dla nich doskonałą alternatywę, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ich niewielkie rozmiary: do wyboru mamy tablety 7- i 10-calowe.

Starszym uczniom tablet może się przydać do robienia notatek – można na nim notować nie tylko z użyciem klawiatury, ale także za pomocą palca czy rysika, co będzie równie szybkie jak pisanie ręczne. Dodatkowo, bez konieczności kserowania i przepisywania można będzie łatwo wymienić się zapiskami z innymi. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy piszą dużo: jeżeli kupujemy tablet głównie z myślą o częstym korzystaniu z programów tekstowych i planujemy używać go także do pracy w domu, można dokupić do niego zewnętrzną klawiaturę. Praca z tekstem będzie wtedy wygodniejsza, a tablet z powodzeniem zastąpi laptopa.

Wbudowana kamera i mikrofon umożliwi łatwe sfotografowanie wykresu na tablicy lub nagrywanie dźwięku. W takich sytuacjach istotne jest to, że tablet nie wymaga użycia kabla. Dzięki wewnętrznemu zasilaniu na baterię, urządzenie jest mobilne i nie będzie sprawiać kłopotu także podczas lekcji. Zainstalowane w tablecie kalkulatory i inne rozmaite przeliczniki przydadzą się młodym naukowcom ciekawym świata.

Młodych miłośników technologii z pewnością zainteresuje również możliwość podłączenia tabletu do projektora lub rzutnika oraz wyświetlenia prezentacji multimedialnej, np. podczas zajęć. Wbudowany port USB lub HDMI umożliwi podłączenie do urządzenia np. pendrive, kamery, skanera, czy wspomnianą wyżej klawiaturę.

Cena niższa niż wymagania
Dobry tablet można dziś kupić już nawet za 300 do 500 zł. To świetna wiadomość dla tych, którzy chcą mieć nowoczesne urządzenie, ale nie mogą na nie przeznaczyć dużych pieniędzy. Oczywiście na rynku są dostępne także modele droższe, o większej liczbie funkcji i ciekawszym designie, ale do celów naukowych oraz do rozrywki idealnie będą się nadawać modele za niecałe 400 zł np. GOCLEVER TAB A73 – jeden z najpopularniejszych obecnie tabletów.

Tablety – propozycje prezentów na Dzień Dziecka z NEONET:

LARK FreeMe 70.0 – w cenie 199 zł
GOCLEVER TAB A73 – w cenie 369 zł
GOCLEVER TAB A103 – w cenie 559 zł

Podobne posty:

, ,

Comments are closed.