Home » Biznes, Finanse firmy, MARKETING » Rynek turystyki medycznej opiera się kryzysowi
Maj
24

Branża turystyki stomatologicznej jest jednym z najbardziej perspektywistycznych segmentów rynku usług medycznych. Potwierdzają to ostatnie, rekordowe wyniki finansowe spółki Indexmedica. Krakowska nowoczesna klinika stomatologiczna rozwija się błyskawicznie i już planuje otwarcie kolejnej specjalistycznej placówki.

Panujące w Europie spowolnienie gospodarcze sprzyja rozwojowi turystyki medycznej. Poszukujący dobrej opieki stomatologicznej pacjenci zagraniczni coraz częściej decydują się na leczenie w Polsce. Świadczą o tym między innymi dobre wyniki działającej w tym sektorze spółki Indexmedica S.A. Ostatnie dwa lata, jak i pierwszy kwartał bieżącego roku, krakowska klinika zakończyła ze wzrostem przychodów na poziomie kilkudziesięciu procent.

Sektor turystyki stomatologicznej to w Polsce wciąż jeszcze nowa, jednak już bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina usług. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą ofertą wśród obcokrajowców, zwłaszcza ze strony pacjentów ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Niemiec. Wynika to z kompleksowości usług jakie oferujemy, bardzo dobrego zaplecza medycznego, jak również konkurencyjnych kosztów leczenia w porównaniu do zagranicznych klinik – mówi Krzysztof Kwiecień, Prezes Zarządu Indexmedica S.A.

Turystyka medyczna – połączenie wyjazdu turystycznego z leczeniem w innym kraju – to przyszłościowa branża usług medycznych. Młody i dynamicznie rozwijający się rynek turystyki stomatologicznej w Polsce ma duży potencjał rozwoju z racji niższych kosztów leczenia, ale też dobrych specjalistów świadczących w dziedzinie stomatologii i obszarach towarzyszących usługi na najwyższym poziomie.

O dużych perspektywach tego sektora świadczą działania podejmowane przez Ministerstwo Gospodarki, które przeznaczyło 4mln zł na promocję turystyki medycznej w Polsce w latach 2012-2015. Najnowsze badania pokazują, że rynek turystyki medycznej w Polsce osiągnął w 2011 roku wartość 780 mln zł (Polskie Stowarzyszenie Turystyki Medycznej). Eksperci szacują wzrost globalnego rynku o 25-30 proc. rocznie (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych).

Spółka Indexmedica NZOZ, to działająca od 2006 roku, nowoczesna klinika stomatologiczna z siedzibą w Krakowie. Świadczenie usług na najwyższym światowym poziomie oraz atrakcyjna lokalizacja kliniki w mieście rozpoznawalnym w całej Europie sprawiają, iż obecnie Indexmedica jest jednym z liderów w branży turystyki stomatologicznej w Polsce. Swym zagranicznym pacjentom spółka oferuje kompleksową opiekę. Poza usługami dentystycznymi klinika pomaga w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także organizacji czasu wolnego.

Podobne posty:

, ,

Comments are closed.