Home » Dom i ogród » Otaczaj się obrazami – naprawdę warto
Maj
31

Obrazy nad innymi dekoracjami ściennymi mają tę niezaprzeczalną przewagę, że są oryginalne i unikatowe. Nie ma praktycznie ryzyka, że w innym domu natrafimy na dokładnie taki sam obraz, jaki zdobi nasze wnętrza. Odpowiednio skomponowane z charakterem domu dodają mu szlachetnego rysu. Jednak największym walorem inwestycji w malarstwo jest codzienna przyjemność obcowania ze sztuką, nawet w tym najprostszym, dziecięcym wydaniu. Jak zacząć, doradza maluje.pl, najpopularniejszy sklep z artykułami dla małych i dużych artystów.
W zależności od tematyki, kolorystyki i użytej techniki (akryl, olej, gwasz, pastel) obrazy mogą wpływać na nas kojąco, relaksacyjnie czy pobudzająco. Farby akrylowe to świetny wybór dla malarzy lubiących malować obrazy szybko i ekspresyjnie. Współczesne farby akrylowe odznaczają się podobnymi cechami, jakie do niedawna były domeną tradycyjnych farb olejnych. Farby akrylowe Winsor&Newton, dostępne w maluje.pl, zaspokajają oczekiwania najbardziej wymagających malarzy.
Gwasz to technika malarska, w której stosuje się farby podobne do akwareli. Jednak dzięki temu, że do barwników dodaje się kredę i biel, jest farbą kryjącą, czyli można nią zamalować poprzednie warstwy.
W ofercie sklepu znaleźć można również pastele suche i olejne oraz farby olejne w sztyfcie. Są to kredki i sztyfty, wykonane z wysokiej jakości pigmentów, o mocnych kolorach i gładkiej konsystencji.
Polecane zarówno dla uczniów, hobbystów jak i profesjonalnych artystów.
Stworzenie własnej kolekcji obrazów to wizja, która dla większości z nas wydaje się być bardzo odległa, wręcz nieosiągalna. Spowodowane to jest pokutującymi od lat stereotypami, że „zabawa” w sztukę to domena ludzi niesłychanie bogatych lub o arystokratycznym rodowodzie. Na szczęście sytuacja ta systematycznie się zmienia. Sami możemy nauczyć się malować i mieć przy tym naprawdę wiele radości. Wzorem Francji, Włoch czy Niemiec powstaje u nas coraz więcej galerii i kursów malarskich dla debiutantów. Malarstwo oferuje domownikom niesamowite możliwości wyrażenia siebie w domowych czterech kątach, a zarazem umiejętnie podkreśla charakter wnętrza. Swoją przygodę ze sztuką, a szczególności malarstwem, zacznijmy z entuzjazmem, ale i rozwagą. Jak zacząć, podpowiada Artur Sawicki z warszawskiego sklepu maluje.pl, oferującego wszystkie niezbędne artykuły plastyczne. „Zanim zaczniemy kompletować naszą kolekcję obrazów musimy zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat malarstwa. Bardzo cennym źródłem praktycznych informacji są wizyty w galeriach. To skuteczna metoda na odnalezienie swojego ulubionego stylu w malarstwie, a także dobrze rokujących twórców, których obrazy mogą okazać się udaną inwestycją kapitału. Reasumując obraz powinien nam się podobać, przedstawiać sobą wartość artystyczną, a zarazem stanowić lokatę kapitału na wypadek gdybyśmy w przyszłości chcieli go sprzedać. Polecam malowanie w domu, jako świetny pomysł na ucieczkę od wszędobylskiej telewizji i pomysł na hobby. Szczególnie zachęcam do prób malarskich dzieci. Piękny komplet dobrych farb może się okazać w strzałem w dziesiątkę na Dzień Dziecka i rozpoczynające się niedługo wakacje” –dodaje Artur Sawicki, pasjonat i właściciel maluje.pl.

Podobne posty:

, , ,

Comments are closed.