Home » Biznes, Finanse firmy » Indexmedica NZOZ SA idzie na NewConnect. Oferta prywatna zakończona sukcesem.
Maj
08

Indexmedica NZOZ SA – krakowska klinika stomatologiczna specjalizująca się w turystyce medycznej – zadebiutuje na rynku NewConnect jeszcze w IIQ 2012 roku. W ofercie prywatnej, na realizację celów emisyjnych, spółka pozyskała blisko 1 mln zł.

Z końcem kwietnia 2012 roku, spółka Indexmedica z sukcesem zakończyła prywatną emisję akcji z serii B. Skierowana do inwestorów indywidualnych oferta private placement cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie spółka pozyskała prawie 1 mln zł.

„Rynek usług medycznych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Na szczególną uwagę zasługuje sektor tzw. turystyki medycznej, w obrębie którego z powodzeniem działamy od lat. O zapotrzebowaniu rynku na tego typu usługi mówi chociażby dynamika przychodów Indexmedica (CAGR dla przychodów za lata 2007 – 2011 wynosi blisko 50%). Pacjenci ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Włoch, czy Niemiec w 2011 roku odpowiadali za ponad 60 % przychodów naszej spółki. Plany dalszego intensywnego rozwoju naszej jednostki, zmotywowały nas do podjęcia decyzji o pozyskaniu kapitału przez rynek New Connect a oferta prywatna potwierdziła, że Indexmedica jest ciekawą pod względem inwestycyjnym spółką.” – mówi Krzysztof Kwiecień, Prezes i współzałożyciel spółki.
Głównym celem strategicznym Indexmedica NZOZ SA na lata 2012 – 2016 jest ponad 3,5 – krotny wzrost skali działania. Spółka zamierza sfinalizować budowę nowoczesnej, odpowiednio wyposażonej technicznie kliniki stomatologicznej. Tym samym powstaną nowe gabinety stomatologiczne i poszerzona zostanie oferta usług z zakresu ortodoncji i estetyki twarzy. Zakładany jest wzrost liczby pacjentów polskich o blisko 140% , a pacjentów zagranicznych aż o 175%.

Spółka Indexmedica NZOZ, to działająca od 2006 roku, nowoczesna klinika stomatologiczna z siedzibą w Krakowie. Świadczenie usług na najwyższym światowym poziomie oraz atrakcyjna lokalizacja kliniki w mieście rozpoznawalnym w całej Europie sprawiają, iż obecnie Indexmedica jest jednym z liderów w branży turystyki medycznej w Polsce. Swym zagranicznym pacjentom spółka oferuje kompleksową opiekę. Poza usługami dentystycznymi klinika pomaga w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także organizacji czasu wolnego.

Podobne posty:

, ,

Comments are closed.