Home » Wieści za spółek » Hussar Gruppa w drodze na NewConnect
Maj
26

Hussar Gruppa, działająca w Europie Zachodniej firma transportowa, rozpoczęła produkcję innowacyjnych rozwiązań, które przyniosą wymierne oszczędności polskim przewoźnikom. Na rynek trafił już pierwszy produkt, a kolejne pięć pojawi się do końca roku.

– W zeszłym roku uruchomiliśmy laboratorium, którego celem jest wypuszczanie prostych tanich produktów rozwiązujących duże- w stosunku do ceny rozwiązań- problemy. Jednym z nich jest h-plast, likwidujący w kilka minut następstwa przecinania plandek.  H-plast stał się hitem wśród polskich kierowców operujących w Europie Zachodniej, a polskie firmy obsługują 40% zachodnioeuropejskiego transportu drogowego, więc potencjał jest ogromny- podkreśla Konrad Kąkolewski, prezes Hussar Gruppa.

Przecinanie plandek na naczepach, szczególnie na terenie Anglii i północnej Francji, to zjawisko masowe. Problem jest poważany, ponieważ dotyczy praktycznie wszystkich przewoźników, którzy operują na tych rynkach. – Można przyjąć, że każdy postój na przepisową nocną pauzę równa się przecięcie. Robią to chuligani bądź potencjalni złodzieje. W efekcie ładunek może zamoknąć i zniszczyć się. Znalezienie miejsca do naprawy i sama naprawa, zajmuje zwykle czas równy połowie dniówki, czyli ekwiwalent ok. 450 EUR plus 80-100 EUR za naprawę. H-plast kosztuje 100 zł, starczy na 2-3 razy i likwiduje problem w kilkanaście minut- tłumaczy Konrad Kąkolewski.

Obecnie Hussar Innovations, spółka zależna Hussar Gruppa, pracuje nad 6 kolejnymi innowacyjnymi projektami, które pozwolą likwidować samodzielnie problemy związane z usterkami ciężarówek w trasie. – Myślą przewodnią tych rozwiązań są ogromne oszczędności dla firm związane z eliminacją długich przestojów związanych z naprawami. My chcemy eliminować problem po niskich kosztach maksymalnie w kilkadziesiąt minut, czyli udrażniać transport- zapowiada prezes.

Celem Hussar Gruppa jest debiut na NewConnect do końca bieżącego roku. Z prywatnej oferty chce pozyskać kilka milionów złotych z przeznaczeniem głównie na dofinansowanie linii biznesowych HUSSAR Innovations,  HUSSAR Parts, HUSSAR Cash oraz HUSSAR Claims Solutions.

Swoje usługi Hussar Gruppa świadczy w Europie Zachodniej, głównie Niemczech, Francji, krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii. Posiada bazy i warsztaty naprawcze w Luksemburgu, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W ciągu trzech lat zamierza stać się najlepiej zarządzaną średniej wielkości firmą transportową w Europie

Podobne posty:

Comments are closed.